Milli Eğitim Müdürü Sümer, çiçek yerine öğrencilere burs istedi

Milli Eğitim Bakanlığınca Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Birimi’ne görevlendirilen Yakup Sarı yerine Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Görevine atanan Şeyhmus Sümer, görevine başladı. Tebrikleri kabul eden Sümer, ziyarete gelenlerden çiçek getirmemelerini, bunun yerine ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verilmesini istedi.

Milli Eğitim Müdürü Sümer, çiçek yerine öğrencilere burs istedi
Yayınlama: 23.11.2019
Düzenleme: 23.11.2019 12:39

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’nın Milli Eğitim Bakanlığınca Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Birimi’ne görevlendirilmesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğüne getirilen Şeyhmus Sümer, ziyarete gelenlerden çiçek getirmemelerini, bunun yerine ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verilmesini talep etti.

Güneydoğu Anadolu bölgesinin kadim bir şehri olan Mardin’de İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapacak olmanın gurur ve heyecanı içerisinde olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer, “Çağımızda hızla gelişen teknoloji, eğitimde de kalite beklentilerini yükseltmekte ve eğitim paydaşlarının sorumluluğunu arttırmaktadır. Eğitim sistemimizin; milli bir kişilik ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne ve geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişisel mutluluğun yanında toplumun ve insanlığın refah ve mutluluğundan da sorumlu olduğuna inanan, sağlıklı, disiplinli, çalışkan, dürüst, kendine güvenen, inançlı, yürekli, milli dayanışma ve uzlaşma içinde yaşayan nesiller yetiştirmekle de görevli ve sorumlu olduğunun bilincinde olmalıyız. Bu görev çerçevesinde; değerli yönetici, öğretmen ve personel arkadaşlarımın, bizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarına olan güvenim tamdır” dedi.

Tebrik çiçekleri yerine burs

Eğitim kalitesinin daha da artırılması için gerekli tedbirleri yerinde ve zamanında alarak, başarının artmasını sağlayacaklarını vurgulayan Sümer, “İlimizi eğitim yönünden değerlendirdiğimizde güzel ve verimli çalışmaların yapıldığı açıkça görülmektedir. Eğitimin farklı kademelerinde hizmet etmiş birisi olarak, güzel şehrimize yeni bir heyecan ve ruh ile hizmet ederken hep birlikte el ele vererek illimizi her alanda bir adım ileri götürmenin mücadelesini vereceğiz. Güzel ilimizde her türlü eğitim çalışmaları ve projeler, akademik, sportif ve sosyal yeni projeleri de hayata geçirmeyi planlıyoruz. Eğitim kalitesinin daha da artırılması için gerekli tedbirleri yerinde ve zamanında alarak, başarının artmasını sağlayacağız. Etkin sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir yönetim anlayışıyla hareket etmek düşüncesindeyiz. Eğitim öğretim kalitesinin artırılması için ilimizdeki bütün eğitim paydaşları ile el ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. “Tebrik çiçekleriniz bağış olsun” kıymetli hemşerilerim, değerli öğretmen ve velilerim Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlama tebrikleri için çiçek vb. yollamak yerine kırsal mahallerde bulunan okullarımızın boyanmasında katkıda bulunmak için aile birliği hesabımıza bağışta bulunabilirsiniz. Bizim en değerli çiçeğimiz, eğitilmiş geleceğimiz. İşte bu yüzden göndermeyi düşündüğünüz tebrik çiçekleri yerine yapacağınız bağışlarınız Mardin’de daha birçok çiçeği filizlendirecektir” ifadelerini kullandı.

Sümer, son olarak burs bağışında bulunmak isteyenlerin, Ziraat Bankası: 92-Mardin şubesi IBAN: TR 89 0001 0000 9237 7718 8850 15 (okul kantin gelirleri) hesabına yapabileceğini belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.