Mardin’de 65 yaş üstü vatandaşlara diyetisyen hizmeti

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde 65 yaş üstü vatandaşlara diyetisyen hizmeti sunuyor. Belediyenin Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı …

Mardin’de 65 yaş üstü vatandaşlara diyetisyen hizmeti
Yayınlama: 28.08.2021
Düzenleme: 10.09.2021 00:05

Belediyenin Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Yaşlı Destek Programı (YADES) ile kentteki ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü bireylerin sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için diyetisyen danışmanlığı hizmeti hayata geçirildi.

Program kapsamında daha önceden ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen yaşlı vatandaşlar evlerinde ziyaret edilerek, sağlıklı aktif ve mutlu yaşamlarını devam etmelerine yönelik diyetisyen danışmanlığı hizmeti veriliyor.

Ayrıca, alanında uzman diyetisyenler tarafından, hastalıkların iyileştirilmesi, sağlığın korunması, dengeli ve yeterli beslenerek obezite riskine karşı önlem alabilmek adına düzenli olarak belirli periyotlarla beslenme takibi yapılıyor.

Bu sayede bireylerin kilo kontrolü sağlanarak hastalık derecesinin düşürülmesi, özellikle kas ve kemik sağlığının koruyabilmek adına belirli saat aralıklarında yeterli ve dengeli beslenme gibi hayati önem taşıyan konular, diyetisyenler tarafından vatandaşlara anlayacağı şekilde anlatılarak hayatlarında tatbik etmeleri sağlanıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.