Mardin’de hasta yakınından doktora kolonya şişeli saldırı

Mardin’de özel bir hastanede yanlış tedavi uygulandığını iddia eden hasta yakını, doktora kolonya şişesi ile saldırdı. Başından yaralanan doktor saldırgandan şikayetçi oldu.

Mardin’de hasta yakınından doktora kolonya şişeli saldırı
Yayınlama: 22.12.2021

Mardin merkez Artuklu ilçesinde bulunan özel bir hastanede M.A., annesine yanlış ilaç verdiğini öne sürerek hasta kabul birimindeki görevlilerle tartıştıktan sonra ısrarla doktorla görüşmek istedi. Kısa süre sonra doktor ile görüşmek üzere odasına giren hasta yakını M.A, doktora kolonya şişesi fırlatarak başından yaraladı.  Odadaki sesleri duyan hastane çalışanları doktorun meslektaşları yardıma koştu. Başından yaralanan doktor, acil servise götürülerek tedavi edilirken hasta yakını ise olay yerine çağrılan polis ekipleri tarafından Dr. Yıldız’ın şikayeti üzerine M.A. gözaltına alındı.

Bu tür olayların birçok meslektaşının başına geldiğini dile getiren Dr. Yıldız, tek amaçları hastaları iyileştirmek olduğunu dile getirdi.

Mardin Tabip Odası, olayın duyulması ardından Yıldız’ı ziyaret etti. Tabip Odası’ndan yapılan açıklamada, “Sağlık emekçileri, can güvenliği tehdidi altında çalışmak istemiyorlar” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.