Fahrettin Altun, ırkçı Hanau saldırısının kurbanlarını andı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, iki yıl önce Almanya’nın Hanau kentinde gerçekleştirilen ve aralarında Türklerin de bulunduğu …

Fahrettin Altun, ırkçı Hanau saldırısının kurbanlarını andı
Yayınlama: 20.02.2022

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, iki yıl önce Almanya’nın Hanau kentinde gerçekleştirilen ve aralarında Türklerin de bulunduğu 9 kişinin yaşamını yitirdiği ırkçı terör saldırısının kurbanlarını andı.

ANKARA (İGFA) – İletişim Başkanı Altun, Almanya’nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020’de gerçekleştirilen ve aralarında Türklerin de bulunduğu 9 kişinin yaşamını yitirdiği ırkçı terör saldırısının ikinci yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından videolu bir paylaşımda bulundu.

İletişim Başkanı Altun, Almanca ve Türkçe paylaştığı mesajında, “Irkçı Hanau saldırısının üzerinden 2 yıl geçti. Saldırıda hayatını kaybedenleri rahmet ve saygıyla anıyorum.” ifadelerini kullanıldı.

Altun tarafından paylaşılan videoda, ırkçı saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları ile saldırının tanıklarının anlatımları yer aldı.

Saldırıdan kurtulmayı başaran Bilal Piter Minnemann isimli genç, yaşadığı korku dolu dakikaları anlattı. Geceleri dışarıda yalnız olduğunda o günkü endişeyi hissettiğini belirten Minnemann , “O görüntüler aklımda ve hiçbir zaman çıkmayacak.” dedi.

IRKÇI TERÖR TEHDİDİ PANELDE DEĞERLENDİRİLECEK

Öte yandan İletişim Başkanı Altun’un himayesinde “Hanau Kurbanları için Adalet Arayışı: Almanya’da Aşırı Sağcı Terör Tehdidi” bir panel düzenleneceği duyuruldu. İletişim Başkanlığı Konferans Salonu’nda 21 Şubat pazartesi günü gerçekleştirilecek panelde, Almanya’daki aşırı sağcı terör tehdidi tartışılacağı kaydedildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.