İstanbul Esenyurt’ta ‘Nüfus’a mobil tır

Nüfus İşleri Genel Müdürlüğümüzün Mobil Tırı İstanbul’da Esenyurt Meydanı’nda vatandaşlara hizmet veriyor. İSTANBUL (İGFA) – Nüfus ve Vatandaşlık …

İstanbul Esenyurt’ta ‘Nüfus’a mobil tır
Yayınlama: 20.02.2022

Nüfus İşleri Genel Müdürlüğümüzün Mobil Tırı İstanbul’da Esenyurt Meydanı’nda vatandaşlara hizmet veriyor.

İSTANBUL (İGFA) – Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün mobil tırı, Esenyurt meydanında vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül’ün yaptığı açıklamada, Esenyurt’un Türkiye’nin en kalabalık ve en büyük ilçesi olduğunu belirterek, “Nüfus işlemlerinin yoğun olması nedeniyle özellikle Sayın Bakanımızın talimatlarıyla biz bu tırı Türkiye’de ilk defa Esenyurt’ta hizmete başlatmış bulunmaktayız” dedi.

Mobil tıra gelen vatandaşların adres ve kimlik değişikliği, pasaport, nüfus cüzdanı ve ehliyet gibi tüm işlemlerini yaptırabildiğini aktaran Kaymakam Karagül, günlük yaklaşık 130-150 işlem yapılan tırın yanı sıra Esenyurt İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde günlük ortalama bin 200 ile bin 300 işlem yapıldığını söyledi. Kaymakam Karagül, gün içerisinde Nüfus Müdürlüğü’ne gelemeyen, randevu alamayan vatandaşların ayaklarına bu hizmeti getirdiklerini, mobil tırdaki işlemlerin hafta sonu da devam ettiğini sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.