Bursa Osmangazi’den Uludağ’da idealist gençlere motive kampı

Gençlerin her alanda donanımlı, bilinçli ve idealist bireyler olarak yetişmelerini hedefleyen Osmangazi Belediyesi, Uludağ Sarıalan’da gençlere …

Bursa Osmangazi’den Uludağ’da idealist gençlere motive kampı
Yayınlama: 22.02.2022

Gençlerin her alanda donanımlı, bilinçli ve idealist bireyler olarak yetişmelerini hedefleyen Osmangazi Belediyesi, Uludağ Sarıalan’da gençlere özel bir kamp kurdu.

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Osmangazi ilçesinde ders çalışan, üniversite ve KPSS gibi sınavlara hazırlanan 18-25 yaş arasındaki gençlerin kültürel, zihinsel ve bedensel gelişimlerini sağlamak ve serbest zamanlarını en uygun şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak adına Uludağ Sarıalan Gençlik Kampı’nı kurdu.

‘Kitabını Kamp Gel’ sloganı ile hayata geçirilen proje kapsamında gençler, Sarılan’da yer alan gençlik kampına giderek hafta sonlarını kampta geçiriyor.

2 günlük kamp süresince gençler için birçok aktivite düzenleniyor. Enstrüman çalma, kitap okuma, film izleme ve doğa yürüyüşü yapma gibi aktivitelerle sınav stresinden uzaklaşmış olan gençlerin, milli ve manevi değerler ile etik ve insani değerler konusunda farkındalığı artırılması sağlanıyor.

Gençlere özgüven duygusu ve planlı yaşam alışkanlığı kazanmaları konusunda da destek olunuyor.

“NEGATİF DÜŞENCELERDEN UZAK DURUN”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, eşi Sevginar Dündar ile birlikte Uludağ Sarıalan Gençlik Kampı’nı ziyaret etti. Gençler ile kahvaltı yapan Başkan Dündar, hayata dair çok önemli tavsiyelerde bulundu.

Derslere çalışırken ve sınavlara hazırlanırken asla negatif düşünceler içerisine girmemelerini söyleyen Başkan Dündar, “Her zaman kendinizi motive edin. Olumsuz düşüncelerden uzaklaşın. Ben bu sınavı kazanacağım, atanacağım, istediğim üniversiteye ve istediğim bölüme gideceğim deyin” ifadelerini kullandı.

Başkan Dündar, kahvaltının ardından kamptaki gençler ile doğa yürüyüşüne çıktı. Karlar üzerinde uzun bir yürüyüş yapan Başkan Dündar, yol boyunca gençler ile sohbet ederek merak ettikleri soruları cevapladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.