TÜGİAD İş Konseyi Heyeti ile buluştu

TÜGİAD Ankara Şubesi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye Özbekistan İş Konseyi Heyeti’ni yemekte ağırladı. ANKARA (İGFA) – İki ülke …

TÜGİAD İş Konseyi Heyeti ile buluştu
Yayınlama: 23.02.2022

TÜGİAD Ankara Şubesi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye Özbekistan İş Konseyi Heyeti’ni yemekte ağırladı.

ANKARA (İGFA) – İki ülke arasındaki dostluğun ticari olarak da önemli ilişkilerle desteklenmesi gerektiğinin altı çizilen görüşmede; özellikle tarımla ilgili yatırım projelerinde nasıl bir yol haritası izlenebileceği ve Türkiye’den Özbekistan’a direkt uçuşun ticari hayata ne gibi katkıları olacağı detaylı olarak görüşüldü.

Başkentin değerli iş insanlarını bünyesinde barındıran TÜGİAD’ın, Türkiye Özbekistan İş Konseyi Heyetini Ercan Çelik ev sahipliğinde ağırladığı yemekte iki ülke için de önemli konu başlıkları masaya yatırıldı.

İş Konseyi’nin yürüttüğü faaliyetler başta olmak üzere Özbekistan’da iş ve yatırım fırsatlarının ele alındığı görüşmede; İş Konseyi Başkanı Özgür Onur Özgüven yatırımların daha çok tarım alanında gelişebileceğinden bahsetti.

İstanbul’dan Özbekistan’a doğrudan uçuşların olduğunu ancak Ankara’dan olmadığını ve bu durumun ticaretin önünde engel teşkil ettiğini söyleyen Özgüven, Özbekistan’ın gelişime açık aynı zamanda da ticaret ve yatırım için cazip bir ülke olduğunu söyledi. Konu ile yakından ilgilenen TÜGİAD Ankara Başkanı Zafer Yıldırım, Özbekistan’da yatırım faaliyetleri yürütmeyi planlayan ve TÜGİAD üyelerinden oluşan bir heyet ile kardeş ülkeyi ziyaret edeceklerini belirtti.

Özbekistan’ın gelişen ticari konjonktürünün ve gelişmeye açık yapısının Türk iş insanları için önemli olduğunu belirten TÜGİAD Ankara Başkanvekili Can Çavuşoğlu, Özbekistan’da en çok yatırımı olan üçüncü ülkenin Türkiye olduğunun altını çizdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.