Bursa Büyükşehir’den türkü ziyafeti

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü, müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği bir konsere imza attı. BURSA …

Bursa Büyükşehir’den türkü ziyafeti
Yayınlama: 24.02.2022

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü, müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği bir konsere imza attı.

BURSA (İGFA) – Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda gerçekleşen türkü ziyafetinin şefliğini Nilüfer Göl yaptı.

Konserin ilk bölümünde; Edanur Güner, Rohat Odabaşı, Muhammet Muhittin, Cemile Kara Polat, Nurullah Söylemez, Ayaz Toprak, Şerif Pir ve Nilüfer Göl solist olarak yer aldı. Müzikseverler; Kütahya’dan Balıkesir’e, Diyarbakır’dan Azerbaycan’a, Kerkük’ten Karadeniz’e kadar birçok yörenin türküleriyle coştu. Konser sonunda, Türk Halk Müziği Bölümü’nden emekli olan Kaval Sanatçısı Veli Kenan Şimşek’e emeklerinden dolayı plaket verildi.

Konserin son bölümünde ise usta sanatçı Nazlı Öksüz, seslendirdiği türkülerle geceye renk kattı. Gecenin sonunda; Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fethi Yıldız ve Orkestra Şube Müdürü Muhterem Çevik, koro şefi ile konuk sanatçı Nazlı Öksüz’e çiçek takdim etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.