İstanbul’a ne zaman kar yağacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) uyardı! Kar geri dönüyor…

İstanbul’da Ocak ayının son haftalarında etkili olan kar yağışı, şehirde hayatı durma noktasına getirmişti. Yüzlerce kişi araçlarında mahsur …

İstanbul’a ne zaman kar yağacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) uyardı! Kar geri dönüyor…
Yayınlama: 28.02.2022

İstanbul’da Ocak ayının son haftalarında etkili olan kar yağışı, şehirde hayatı durma noktasına getirmişti. Yüzlerce kişi araçlarında mahsur kalmış, motor kullanımı ikinci bir emre kadar durdurulmuş ve eğitime ara verilmişti. Ocak ayından sonra bir daha kar yağmazken, yağışlar devam etmiş ve baraj doluluk oranı yüzde 84’e dayanmıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), İstanbul için bir uyarı da daha bulundu. Bu haftanın yağışlı geçeceğini öngören kurum, olası kar yağışı durumunda vatandaşı önceden bilgilendirdi. Peki, İstanbul’a ne zaman kar yağması bekleniyor?

İstanbul Kar Yağışı Ne Zaman Başlayacak? MGM…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) resmi internet sayfasında yer alan 5 günlük hava tahmini raporunda, İstanbul’daki hava sıcaklıklarının gece saatlerinde 0’a düştüğü görülüyor.

Bu tahminler doğrultusunda, meteoroloji alanında uzman isimler Çarşamba günü (2 Şubat) karla karışık yağmur yağmasını tahmin etti. Diğer taraftan, kentte hafta sonuna dek yağışların hâkim olması kurumun beklentileri arasında.

Salı Gecesi Sıcaklıklar 0’ın Altına Düşecek!

Yine, MGM’nin paylaştığı bilgiler doğrultusunda, haftanın en sıcak günü olarak 28 Şubat Pazartesi gösterildi. Haftanın geri kalanındaki sıcaklık ortalaması 5-6 derece aralığında geziniyor.

Salı günü ise, gece 03.00 ile 06.00 saatleri arasında şehirde hissedilen sıcaklık -4 dereceye kadar düşecek. Ancak, hafta genelindeki en soğuk gün olarak Cumartesi günü öne sürüldü. 5 Mart Cumartesi gecesi, İstanbul’daki sıcaklığın -4,4 derece bandında gezmesi bekleniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.