Kadın sporculara ‘Bantboru’ desteği

Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) ve UN Global Compact imzacısı BANTBORU, kadın sporcuların rekabetçi performansına destek oldu. İSTANBUL …

Kadın sporculara ‘Bantboru’ desteği
Yayınlama: 02.03.2022

Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) ve UN Global Compact imzacısı BANTBORU, kadın sporcuların rekabetçi performansına destek oldu.

İSTANBUL (İGFA) – Kendi alanında dünyanın önde gelen markalarıyla ölçek bağımsız rekabet eden ve küresel ayak izine sahip bir Türk markası olarak gelişimini sürdüren BANTBORU, Türkiye’nin tek kadın Off-Road S1 Sınıf Birincisi İlayda Hancı Korkut’a ve şampiyon tenisçi Zeynep Sönmez’e sponsorluk desteği verdi.

BANTBORU CEO’su Sinan Gider, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi UN Global Compact ve kadınların güçlendirilmesi alanında en önemli küresel inisiyatif olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) platformlarının imzacısı olduklarını belirtti.

Sinan Gider, kapsayıcılığa ve cinsiyet eşitliğine öteden beri verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak beyaz yaka kadrolarda yüzde 35 düzeyinde olan kadın istihdam oranlarının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğuna dikkati çekti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.