Vali Demirtaş: Çok şükür can kaybı yok

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, yangının olduğu hastaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı, hasta yakınları ve sağlık personeliyle görüştü.

Vali Demirtaş: Çok şükür can kaybı yok
Yayınlama: 07.07.2022

Mardin’de Özel Mardin Park Hastanesi’nin yanındaki trafonun patlaması sonucu dumandan etkilenen yeni doğan 30’a yakın bebek yoğun bakım hastaları ve yaşlılar tahliye edildi. Vali Mahmut Demirtaş, yangının olduğu hastaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı, hasta yakınları ve sağlık personeliyle görüştü.

15 itfaiye aracı, 60 itfaiye personeli, polis, AFAD ve 112 Acil Sağlık ekipleri ve çevre illerden gelen ambulanslar tarafından hastanede bulunan yeni doğan 30’a yakın bebek yoğun bakım hastaları ve yaşlılar tahliye edildi.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Vali Demirtaş, can kaybının olmadığını, yaklaşık 100 hastanın hem Mardin’de hem çevre illerden yardıma gelen ambulanslarla yönlendirildiğini söyledi.

Yangından etkilenen hastanın bulunmadığını belirten Vali Demirtaş, “Çok şükür can kaybı yok. Yaklaşık 100 hastamızı hem Mardin’imizde hem çevre illerimizden yardıma gelen ambulanslarla oralara yönlendirdik. Şu an çok şükür ciddi anlamda bir sıkıntı yok. Buradaki yoğun bakımda tedavi gören vatandaşlarımızı kendi devlet ve özel hastanelerimizde yoğun bakıma aldık. Tedavileri devam ediyor. Yangın saat 16.00 civarında çıktı. Jeneratördeki arızadan dolayı, sonra trafoya intikal ediyor. Tabi patlama meydana geliyor. Ondan sonra tüm arkadaşlarımız teyakkuz haline geçti. Özellikle itfaiye, emniyet ve AFAD’daki arkadaşlarımız çok ciddi anlamda yangını söndürmek için seferber oldular. Mardin’imize geçmiş olsun diyorum. İnşallah böyle üzücü olayla karşı karşıya bir daha kalmayız ama bizi sevindiren olay hiçbir hastamızı kaybetmememiz oldu. Mardin’imize ve ülkemize geçmiş olsun. Yoğun bakımda tedavileri devam eden hastalarımız var ama daha önce hastanede yoğun bakımda rahatsız olan hastaların durumları devam ediyor. Yoksa yangından etkilenen hastamız yok şu an” dedi.

Vali Demirtaş, canla başla mücadele veren İtfaiye, Polis, Sağlık ve AFAD ekiplerine teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.