Başkan Öter’den “Kızıltepe’de Nöbetçi Eczane” Artırılsın Çağrısı

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter, Kızıltepe ilçesinde tatil günlerinde eczanelerin önünde yaşanan yoğunluğun önüne geçilmesi için nöbetçi eczane sayısının arttırılması gerektiğini söyledi.

Başkan Öter’den “Kızıltepe’de Nöbetçi Eczane” Artırılsın Çağrısı
Yayınlama: 21.07.2022
Düzenleme: 21.07.2022 00:15

Nöbetçi eczane sayısının artırılmasına ilişkin yetkililere çağrıda bulunan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter, “Birçok ilden büyük olan Kızıltepe ilçemize tatil günleri nöbetçi olan iki eczane ihtiyaca cevap vermekte yetersiz kaldığı için hastalar zor durumda kalıyor, ilaç almaya giden hasta yakınları uzun süre sırada, kuyrukta bekledikleri için mağduriyet yaşıyor” dedi.

Kurban Bayramı tatilinde bu mağduriyetin arttığına dikkat çeken Öter, “nöbetçi  eczanede ilaç alabilmek için sırada bekleyen bazı vatandaşların haklı tepkisine şahit olduklarını hastanede, acilde bu kadar uzun süre beklemediklerini, yetkililerin bu soruna biran önce çözüm bulmalarını tatil günlerinde nöbetçi olan iki eczanenin yetersiz kaldığı için nöbetçi eczane sayısını dört’e çıkarılmasını talep ettiklerini bu talebin son derece haklı bir talep olduğunu ve acilen yerine getirilmesi isteniyor. Son iki gündür Kızıltepe de hava sıcaklığı 45-50 derecelere ulaştı. Hiç kimsenin hakkı yoktur hastaları ve yakınlarını saatlerce eczane içerisinde ve dışında kuyrukta bekletmeye. Eczacı Dostlarımızın kurumsal temsilcilerine rica ile çağrıda bulunuyoruz. Biran önce süratle bu sorunu lütfen çözün. Biz halkın demokratik kitle örgütleri olarak halkımız adına bu çağrıyı yapıyor ve mutlaka çözüm bekliyoruz. Bu işin takipçisi olacağımızı Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.