Şahkulubey Mahallesi nerede, Kızıltepe Şahkulubey Mahallesi nerede, Şahkulubey Mahallesi

Kızıltepe Belediyesi, 29 Eylül 2018’de yaptığı değişiklikle Aşiti Mahallesi’ne Yenikent, Berçem Mahallesi’ne Şahkulubey, Medya Mahallesi’ne ise Selahattin Eyyubi ismini verdi. Şahkulubey Mahallesi nerede, Kızıltepe Şahkulubey Mahallesi nerede, Şahkulubey Mahallesi

Şahkulubey Mahallesi nerede, Kızıltepe Şahkulubey Mahallesi nerede, Şahkulubey Mahallesi
Yayınlama: 31.07.2022
Düzenleme: 31.07.2022 13:04

Mardin’in Kızıltepe Belediyesi, ilçe merkezindeki Aşiti, Berçem ve Medya mahallelerinin isimlerini aldığı meclis kararıyla değiştirdi.

Yapılan değişiklikle Aşiti Mahallesi’ne Yenikent, Berçem Mahallesi’ne Şahkulubey, Medya Mahallesi’ne ise Selahattin Eyyubi ismi verildi.

Konuyla ilgili belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesi bendi ve 9. Maddesi hükümleri uyarınca Berçem, Aşiti ve Medya mahallelerinin isimleri değiştirildi. Berçem Mahallesi’ne ilçede yer alan Şahkulubey kümbetinden esinlenerek Şahkulubey ismi verilirken, yeni yapılaşmaların hız kazanmaya başladığı Aşiti Mahallesi’ne Yenikent ismi verildi. Kudüs fatihi ve İslam’ın sancaktarlığını yapmış olan Selahattin Eyyubi’nin adının yaşatılması adına da Medya Mahallesi’nin adı Selahattin Eyyubi olarak değiştirildi.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.