Kızıltepe’de DEDAŞ ekibine taşlı saldırı: 1 yaralı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde ekonomik ömrünü tamamlamış şebekenin yenilenmesi için yatırım
çalışmalarını yürüten Dicle Elektrik ekibi, bir grubun taşlı saldırısına uğradı.

Kızıltepe’de DEDAŞ ekibine taşlı saldırı: 1 yaralı
Yayınlama: 07.08.2022

Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürlüğü’ne bağlı yatırım ekipleri, bir süredir devam eden şebeke yenileme çalışmaları kapsamında Kızıltepe ilçesinin Sanayi mahallesi Halkalı caddesinde ekonomik ömrünü doldurmuş olan iletim hatları, direk, pano ve aydınlatma tesislerinin yenilenmesi çalışmalarını yaparken, saldırıya uğradı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada grubun yatırım çalışmalarını kabul etmeyen bir grup olduğu ifade edilirken çalışmaları ilk günden bu yana engellemeye çalışan grubun araç ve çalışanları taş yağmuruna tuttuğu belirtildi.

Araç taşlandı, 1 çalışan yaralandı

Aralarında kadınların da bulunduğu saldırganların attığı taşların isabet ettiği ve içerisinde Dicle Elektrik çalışanı iki kişinin bulunduğu aracın camları kırıldı, araçta önemli ölçüde maddi hasar oluştu. Kırılan camdan içeri giren bir taş ise Ö.D. isimli çalışanın kafasına isabet etti. Aldığı taş darbesi ile yaralanan Ö.D. hemen hastaneye kaldırılırken, olaylar yüzünden duran şebeke yenileme çalışmaları, olay yerine gelen emniyet güçlerinin nezaretinde devam etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.