70 yıllık askeri gazino yıkılıp, yerine park yapılacak

Mardin’in Midyat ilçesinde 70 yıllık eski askeri gazino binasının yıkımı yapılarak yerine yeşil alan ve park yapılacak.

70 yıllık askeri gazino yıkılıp, yerine park yapılacak
Yayınlama: 20.08.2022
Düzenleme: 30.08.2022 23:29

Midyat Belediyesi tarafından tarihi ve kültürel zenginliği ile ön plana çıkan, birçok yerli ve yabancı turistin ise uğrak mekanı olacak, atıl durumda bulunan 70 yıllık eski askeri gazino binasının yıkımına başlandı. Yunus Emre Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı üzerinde bulunan ve son yıllarda atıl vaziyette duran askeri gazinonun yıkılarak yerine park ve yeşil alan yapılacak.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, beraberinde Belediye Başkan yardımcıları Abdurrahim Çelik ve Masum Cengiz ile belediye ekipleri tarafından yıkımı kontrollü şekilde devam eden askeri gazino önünde yaptığı açıklamada, Yunus Emre Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı üzerinde yer alan, son yıllarda atıl vaziyette duran askeri gazinoyu yıkarak yerine park ve yeşil alan yapacaklarını söyledi.

70 yıllık binanın devrini aldıklarını ifade eden Şahin, bu alanı halka açık sosyal tesis ve yeşil alan olarak planladıklarını belirtti.

Başkan Şahin şöyle konuştu: “Sizlerin de bildiği gibi bu bina en az 70 yıllık. Bu binanın geçmişine araştırdık ve çok eski tarihlerde burası Midyat Belediyesine ait olduğunu tespit ettik. Daha sonra Milli Savunma Bakanlığına devredildi. Biz göreve geldikten sonra, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve gerekse Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde burayı halka açık sosyal tesis ve yeşil alan olan olması için planladık. Daha önceki imar planında ticari alan olarak belirtmiştir. Bizim yönetimdeki arkadaşlarla beraber yaptığımız istişareler sonucu buranın halka açılması, tekrar eski sivil hüviyetine kavuşması açısından çok önem arz edeceğini söyledik. Midyat kent merkezinde bulunan ve son yıllarda atıl vaziyette duran askeri gazinonun yıkılarak yerine park ve yeşil alan yapacağız. ” dedi.

Şahin, desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Vali, milletvekilleri ve ilçe teşkilatına Midyat halkı adına teşekkür ettiklerini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.