Mardin’de 30 ağustos Zafer Bayramı Törenle Kutlandı

Mardin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl dönümü törenle kutlandı.

Mardin’de 30 ağustos Zafer Bayramı Törenle Kutlandı
Yayınlama: 30.08.2022
Düzenleme: 31.08.2022 00:04

Hükümet Konağı önünde düzenlenen programda, Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Burada Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Piyade Tuğayı Komutanı Tuğgeneral Hikmet Yokarıbaş tarafından çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı okundu.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Piyade Binbaşı Erman Yıldız yaparken günün anlam ve önemini belirten şiiri de Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu.

Vali Demirtaş, törene katılan protokol üyelerinin, vatandaşların ve tören birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi fuaye alanında da tebrikat ve kabul törenine katıldı.

Törene Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hikmet Yokarıbaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı programı sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.