Mardin’de 11,5 milyon lira bütçeli 2 proje için imzalar atıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Dicle Kalkına Ajansı (DİKA) arasında yaklaşık 11 milyon 500 bin lira bütçeli 2 proje için protokol imza töreni düzenlendi.

Mardin’de 11,5 milyon lira bütçeli 2 proje için imzalar atıldı
Yayınlama: 31.08.2022

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) iş birliğiyle hayata geçirilecek olan ve yaklaşık 11 milyon 500 bin lira bütçeli “Boncuklu Tarla Neolitik Çağ Yerleşim Yeri Çevre Düzenlemesi” ve “Mardin Bilişim Teknolojileri Okulu” projelerinin protokolü imzalandı.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, törende, projelerin kente hayırlı olmasını diledi.

Bir projenin gençlere yönelik olduğunu, diğer projede de tarihi Boncuklu Tarla’yı koruyarak turizme kazandıracaklarını aktaran Demirtaş, şöyle konuştu:

“Gençlik merkezimizin içerisinde çocuklarımızın ve gençlerimizin becerilerini artırmak amacıyla böyle bir proje gerçekleştirdik. Diğer projemiz ise Boncuklu Tarla’nın çevre düzenlemesi yapacağız, özellikle bu tarihi eserlerin korunması için etrafını tel örgülerle çevireceğiz. Bu ödenekler yeterli gelemezse Büyükşehir Belediyesi olarak katkıda bulunarak projeleri bitirmeyi düşünüyoruz.”

Demirtaş, bu yılki hizmetler de tamamlandığında, son 2 yılda yaklaşık 1 milyar 500 milyon lira civarında yatırım ve hizmeti Mardin’e kazandırdıklarını aktararak, “Bu sadece yatırım ve hizmetlere yöneliktir. Bu cidden önemli bir rakam. Amacımız Mardin’imize gelen paraların tamamen tekrar vatandaşımıza geri dönmesi. Bunun için büyük bir gayret gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinin kentin 10 ilçesinde devam edeceğini vurgulayan Vali Demirtaş, “Bu sadece yatırım ve hizmetlere yöneliktir. Bu cidden önemli bir rakam. Amacımız Mardin’imize gelen paraların tamamen tekrar vatandaşımıza geri dönmesi. Bunun için büyük bir gayret gösteriyoruz. Geçen yıl yaklaşık 754 kilometre civarında asfalt yapmıştık. Bu sene de 800 kilometre civarında yolu asfalt yapmayı düşünüyoruz. Mardin’inimizin kırsal kesiminde asfaltlanmamış yol bırakmayacağız. Bu sene hedefimiz bu.” şeklinde konuştu.

Daha sonra Demirtaş ile DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı arasında protokol imzalandı.

İmza törenine; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Abdulbaki Turğut, Kültür, Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şahin ve diğer ilgililer katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.