Mardin 2.OSB’de ilk üretim tesisinin betonu döküldü

Mardin’in istihdam ve ekonomisine ciddi katkı sağlayacak ve ilk etapta 5 bin kişinin istihdam edileceği 2. OSB’de alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yatırımcılar tarafından ilk beton dökümü yapıldı.

Mardin 2.OSB’de ilk üretim tesisinin betonu döküldü
Yayınlama: 07.09.2022

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, MARSU Genel Müdürü Mehmet Songur ve ilgili Daire Başkanları ile birlikte Artuklu ilçesinin Ortaköy Mahallesinde yapılan altyapı çalışmalarını denetleyip bilgiler alarak buradan çalışmaların sürdüğü Mardin 2. Organize Sanayi Bölgesine giderek incelemelerde bulundu.

OSB’de temeli atılan dört adet tekstil atölyesi alanında incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, geldikleri günden bu yana vatandaşların güven ve huzuru başta olmak üzere atılan adımların meyvelerini görmelerinin kendilerini sevindirdiğini söyledi.

OSB bölgesinde kendilerinin de 4 tekstil atölyesini kurmak için çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Vali Demirtaş, şunları kaydetti:

“Bugün Ortaköy mahallemizde devam eden altyapı çalışmalarını inceledik inşallah bu çalışmalarımız bittiği taktirde mahallemizin altyapı sorunu büyük ölçüde çözülecektir. 2. Organize Sanayi Bölgemizde de çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Firmalar kendilerine tahsis edilen bölümlerde hazırlıklarını sürdürüyor. Bizlerde bu alanda dört adet tekstil atölyesi kuruyoruz. Yakın zamanda yapımı tamamlanacak olan bu alanda Allah nasip ederse yüzlerce vatandaşımız iş sahibi olacak. İkinci OSB tamamen hayata geçtiğinde bu sayı binleri bulacaktır. Çalışmalarımızın tüm Mardinlilere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.