Nasır Duyan: “Ulusal markaların Anadolu’ya yatırım yapmasını bekliyoruz”

TÜRKONFED ve TÜSİAD’ın ‘Anadolu Buluşmaları’nın ikinci etkinliğinde konuşan TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi, Mardin OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, ulusal markaların Anadolu’ya yatırım yapmasına yönelik beklentilerini dile getirdi.

Nasır Duyan: “Ulusal markaların Anadolu’ya yatırım yapmasını bekliyoruz”
Yayınlama: 30.09.2022

Mardin’de Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ile Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) iş birliğiyle, Dicle Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DİCLESİFED) ev sahipliğinde bir otelde “Anadolu Buluşmaları Toplantısı” düzenlendi. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi, Mardin OSB Başkan Vekili Nasır Duyan toplantıda bir konuşma yaptı.

Mardin’in ekonomik faaliyetleri hakkında bilgi veren TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi, Mardin OSB Başkan Vekili Nasır Duyan ise “Her gelenin hayran kaldığı Mardin’de yıllık turist sayısı 2 milyonu geçti. Türkiye’nin en verimli topraklarından Mezopotamya Ovası üzerinde kurulan şehrimizin yüzölçümünün üçte biri ekilebilecek araziden oluşuyor ve bu arazi yılda iki ürün alınabilecek ender topraklar arasında yer alıyor. Diğer taraftan 6 bin kişinin istihdam edildiği OSB’de 220 firmanın üretim yapıyor. Bu firmalarımız özellikle son yıllarda ihracat atağına geçerek, şehrimizin ihracat hacminin 1 milyar dolara ulaşmasını sağladı. Ancak tüm bu olumlu tabloya rağmen giderek artan enerji, yakıt ve navlun maliyetleri sanayicilerimizin karşılamayacağı kadar yüksek bir hale gelirken, finansmana erişim neredeyse imkansızlaştı, bankalar ise kredi vermiyor” şeklinde konuştu. Nasır ayrıca, ulusal markaların Anadolu’ya yatırım yapmasına yönelik beklentilerini dile getirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.