Mardin’de okul müdürü tartıştığı kişilerce darbedildi

Mardin’in Midyat ilçesinde bir okul müdürü tartıştığı kişilerce darp edildi. Okul müdürü hastaneye kaldırılırken 3 şüpheli gözaltına alındı.

Mardin’de okul müdürü tartıştığı kişilerce darbedildi
Yayınlama: 11.11.2022
Düzenleme: 11.11.2022 23:39

İlçenin Yayvantepe Mahallesi’ndeki İlkokulda müdür olan Hüseyin Deniz iddia göre, okul önünde henüz belirlenemeyen nedenle tartıştığı kişiler tarafından darbedildi. Deniz’i darp eden grubun elinden okuldaki öğretmenler kurtardı. Olayda vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Deniz haber verilmesi üzerine olay yerine gelen ambulansla ilk tedavisinin ardından Midyat Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı. Deniz’e 10 gün iş göremez raporunun verildiği olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı.

Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Abdulselam Demir, Midyat ilçe temsilcisi Hüseyin Yücel ile birlikte hastanede tedavisi devam eden Hüseyin Deniz’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Eğitimciye yapılan şiddeti hem de eğitim kurumunda olmasını kabul edilemez olarak gördüklerini dile getiren Demir, yetkilileri göreve çağırdı.

Son yıllarda eğitimciye şiddetin artarak devam ettiğini dikkat çeken Demir, “Üzülerek şahit oluyoruz ki, öğretmene şiddet vakaları artarak devam ediyor. Gün geçmiyor ki, sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalan bir öğretmen haberiyle karşılaşmayalım. Öğretmenlerimizin motivasyonuna, itibarına, sıhhatine ve hatta canına kast eden şiddet vakaları, artık eğitim hayatımızın en hayati problemlerinden birisi haline gelmiştir. En kısa zamanda eğitimde şiddet yasasının çıkması gerekiyor. Anayasa Mahkemesinde öğretmenlik meslek kanunun görüşüldüğü bu günlerde eğitimciye şiddet maddesi de eklenmeli. Eğitimciye şiddet uygulayanların da en kötü şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Her türlü şiddeti de nefretle kınıyor, reddediyor, telin ediyoruz. Faillerin cezasız kalmaması gerekiyor. Saldırıyı yapanları kınıyor, hocamıza geçmiş olsun diyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.