Mir Perver Kimdir, Mir Perver Nereli, Mir Perver olayı nedir, Mir Perwer hayatı, Mir Perver biyografisi

Fransa’nın başkenti Paris’te otoyolda etrafa ateş açılması sonucu hayatını kaybeden 3 kişiden biri olan Mir Perver oldu. Mir Perver Kimdir, Mir Perver Nereli, Mir Perver olayı nedir, Mir Perwer hayatı, Mir Perver biyografisi en çok cevap aranan konular oldu.

Mir Perver Kimdir, Mir Perver Nereli, Mir Perver olayı nedir, Mir Perwer hayatı, Mir Perver biyografisi
Yayınlama: 24.12.2022
Düzenleme: 24.12.2022 00:57

Fransa’nın başkenti Paris’te otoyolda etrafa ateş açılması sonucu hayatını kaybeden 3 kişiden biri olan Mir Perver Kimdir, Mir Perver Nereli, Mir Perver olayı nedir, Mir Perwer hayatı en çok aranan konulardan biri oldu.

Fransa’nın başkenti Paris’te, Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınlarında 70 yaşlarında bir kişinin düzenlediği bildirilen silahlı bir saldırı meydana geldi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti. İlerleyen saatlerde yaralılardan birinin daha yaşamını yitirdiği ve can kaybının 3’e yükseldiği bildirildi.

Fransız basınında, saldırganın, Fransa’nın resmi demir yolu şirketi SNCF’ten emekli bir Fransız vatandaşı olduğu belirtildi.

Haberlerde, saldırganın daha önce de 2 kez cinayete teşebbüs ettiğinin polis kayıtlarına geçtiği, ayrıca 12 Kasım 2021’de elinde kılıçla Paris’te bir göçmen merkezine saldırdığı ve 2 kişiyi yaraladığı bilgisine yer verildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, saldırıya ilişkin Twitter hesabından paylaşım yaptı.

Macron, “Fransa Kürtleri Paris’in ortasında hain bir saldırının hedefi oldu. Kalbimiz kurbanlar ile aileleri ve yakınları için yaşam mücadelesi verenlerle.” ifadesini kullandı.

Macron ayrıca, saldırgana müdahale eden Fransız polisini tebrik etti.

Muş’lu Sanatçı Mîr Perwer’in İstanbul’da bağlı olduğu B.A Müzik Yapım şirketi, sanatçının ölüm haberini doğruladı.

Yapım şirketi Instagram hesabından Kürtçe yaptığı paylaşımda, “Rabe Mîro rabe ez bimirim…” (Kalk Mîro kalk, ben öleyim) ifadelerini paylaştı. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.