Kazada hayatını kaybedenler gözyaşları ve ağıtlarla uğurlandı

Mardin-Midyat Karayolu Ömerli-Alıçlı mevkiinde sabah saatlerinde yaşanan elim kazada hayatını kaybeden 6 kişi gözyaşları ve ağıtlarla ebediyete uğurlandı.

Kazada hayatını kaybedenler gözyaşları ve ağıtlarla uğurlandı
Yayınlama: 02.01.2023
Düzenleme: 11.01.2023 22:09

Sabah saatlerinde Midyat’tan, Mardin ve Ömerli’deki çeşitli kurumlarda görev yapan memurları taşıyan servis aracı, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole devrilmiş, yaşanan elim kazada 6 kişi hayatını kaybetmiş, 5 kişi de yaralanmıştı.

Araçta vefat eden 6 kişi, çeşitli camilerde kılınan cenaze namazlarının ardından Midyat merkez ve kırsal mahallelerdeki çeşitli mezarlıklarda yakınları tarafından dua ve gözyaşları arasında ebediyete uğurlandı.

Elim kazada vefat eden Fatma Kaya, Büşra Keleş ve Ruken Adam Midyat Kalo Asri Mezarlığı’nda defnedilirken; Kamuran Önen ve Yusuf Tunç Kıble Asri Mezarlığı’nda, Abdullah Macit ise Ortaca Mahallesi’nde defnedildi.

Cenaze namazı ve defin merasimlerine Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Midyat Kaymakamı Ahmet Solmaz’ın yanı sıra, bazı kamu kurum müdürleri, vefat edenlerin aileleri, yakınları ve çalışma arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haftanın 5 günü aynı servisle Midyat’tan Mardin’e giden; Büşra Keleş’in öğretmen olduğu, Fatma Kaya’nın Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nda, Ruken Adam, Abdullah Macit, Yusuf Tunç ve Kamuran Önen’in ise Valiliğe bağlı birimlerde çalıştığı öğrenildi.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca olayın soruşturulması için iki cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.