Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi’den Sultanköy Orman Parkı’na destek

Çeşitli ziyaretler ve devam eden projelerle ilgili destek ziyaretlerinde bulunmak üzere Ankara’da bulunan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Sultanköy’de 270 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak olan Mardin Orman Parkı için Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’yi ziyaret etti.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi’den Sultanköy Orman Parkı’na destek
Yayınlama: 06.12.2022
Düzenleme: 11.01.2023 22:28

Kente ivme kazandıracak projeleri bir an önce tamamlamak için Ankara’da çeşitli temaslar gerçekleştiren Vali Mahmut Demirtaş, programı kapsamında Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’yi ziyaret etti.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci ile bakanlık makamında bir araya gelen Vali Demirtaş, Sultanköy’de yapılması planlanan ‘Mardin Orman Bölge Parkı Projesi’ hakkında görüşerek kentte yapılması planlanan diğer projeler ile ilgili de görüş alışverişinde bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci’ye proje konusundaki talepleri de ileten Vali Demirtaş kabulleri, destekleri ve bakanlık tarafından şehre gerçekleştiren yatırımlar dolayısıyla teşekkür etti.

Vali Demirtaş, ziyaretin ardından yaptığı değerlendirmede, 270 bin metrekare bir alan içerisinde gerçekleştirilecek proje ile vatandaşların yeşil alanlarda sosyal aktivitelerini gerçekleştirme ihtiyacının önemli bir ölçüde karşılanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Mardin’in kalkınmasına katkı sunacak projeler için gerekli her türlü desteği aldıklarını belirten Vali Demirtaş, şunları söyledi:

“Orman Bölge Parkı ile vatandaşlarımız sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri bir alana kavuşacaklar. 270 bin metrekarelik bir alana sahip olacak parkımızın içerisinde; mesire alanı, çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları, peyzaj alanları, otopark, idari bina ve çeşitli sosyal donatılar yer alacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleriyle şehrimize yakışır bir eser kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.