AFAD duyurdu: Mardin afet bölgesi ilan edildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Mardin’inde aralarında bulunduğu 6 ilin afet bölgesi ilan edildiğini duyurdu.

AFAD duyurdu: Mardin afet bölgesi ilan edildi
Yayınlama: 03.04.2023

6 Şubat depremi sonrası afet bölgesinde artçı depremler sürerken AFAD tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde Bingöl, Kayseri, Mardin, Tunceli, Niğde ve Batman’da binaların hasar gördüğü bazı yerleşim yerlerinin de ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ olarak kabul edildiğini açıkladı.

6 İL DAHA AFET BÖLGESİ SAYILACAK

AFAD’dan yapılan açıklamada, “6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem afetleri nedeniyle yaşanan yıkım ve can kayıpları üzerine 11 ilimiz ve Sivas ili Gürün ilçemiz ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ olarak kabul edilmiştir. Söz konusu depremler 11 ilimiz dışındaki bazı illerimizi de etkilemiş olup hasar tespit çalışmaları neticesinde; Mardin, Kayseri, Bingöl, Tunceli, Niğde ve Batman illerimizde yer alan bazı yerleşim birimlerinde az, orta veya ağır derecede hasar gören binalar olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle, bahsi geçen illerimizde hasar meydana gelen binaların bulunduğu yerleşim yerleri de ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ kabul edilmiştir” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.