AK Parti Milletvekili Adayı Faruk Kılıç kimdir, Faruk Kılıç kimdir, Faruk Kılıç nereli, Faruk Kılıç’ın mesleği nedir, Faruk Kılıç evli mi?

14 Mayıs seçimleri için AK Parti’nin milletvekili aday listesi sıralamasında birinci sıra adayı Faruk Kılıç oldu. AK Parti Milletvekili Adayı Faruk Kılıç kimdir, Faruk Kılıç kimdir, Faruk Kılıç nereli, Faruk Kılıç’ın mesleği nedir, Faruk Kılıç evli mi,?

AK Parti Milletvekili Adayı Faruk Kılıç kimdir, Faruk Kılıç kimdir, Faruk Kılıç nereli, Faruk Kılıç’ın mesleği nedir, Faruk Kılıç evli mi?
Yayınlama: 09.04.2023
Düzenleme: 09.04.2023 16:01

Faruk Kılıç 2 Mayıs 1974 Mardin ili Kızıltepe ilçesi Doyuran köyü doğumlu.

EĞİTİM HAYATI

İlk, orta ve liseyi Kızıltepe ilçesinde okuyan Faruk Kılıç, 1999 yılında İnönü Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Üniversite yıllarında Malatya’da Refah Partisi il Gençlik kolları Eğitim Başkanlığını yapan Kılıç, dört yıl boyunca Kızıltepe Sosyal Yardımlaşma Vakfın’da halkın seçmiş olduğu üye sıfatıyla görev yaptı. 

İŞ HAYATI

Mardin güç birliği çalışma platformu üyesi de olan Faruk Kılıç  Aytaç Et Ve Süt Ürünleri A.Ş’nin makarna fabrikasında muhasebe ve yöneticilik yaptı. Eurogaz Gaz Dağıtım A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanlığını da yapan Kılıç özel sektörde halen sahibi olduğu Kılıçlar Tarım Ürn.İth.İhr.İnş.San.Ve Tic.Ltd.Şti. adı altında gübre, hibrit mısır tohumu, traktör yedek parça (Mardin, Batman ve Şırnak illeri) Bölge bayilikleri ile beraber akaryakıt ve LPG istasyonu işletmekte.

SİYASİ HAYATI

Aynı zamanda çiftçilikle uğraşmakta ve Kızıltepe’nin önde gelen aşiretlerinden Şüküran Aşiretine Mensup olan Faruk Kılıç, siyasi hayatında AK Parti’nin ilçe yönetimi, birim başkanlığı görevlerinde yer aldı.

26 Temmuz 2016 tarihinden AK Parti’nin Kızıltepe İlçe Başkanlığına getirilen Kılıç, iki dönem AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvurdu. 

23 Kasım 2018 tarihinden beri AK Parti Mardin il başkanlığı görevini üstlenen Faruk Kılıç, aynı zamanda bir çok sivil toplum örgütündende de yer aldı.

MÜSİAD Mardin’in kurucuları arasında yer alan Faruk Kılıç, İlim Yayma Vakfı ile Birlik Vakfı Mardin Şube yöneticiliği de yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.