Kızıltepe’de 13 bin kişinin faydalanacağı aile sağlığı merkezi hizmete girdi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde hayırsever Hüseyin Çelik’in desteğiyle yaptırılan ve yaklaşık 13 bin insanın faydalanacağı Aile Sağlığı Merkezi, törenle hizmete açıldı.

Kızıltepe’de 13 bin kişinin faydalanacağı aile sağlığı merkezi hizmete girdi
Yayınlama: 07.05.2023
Düzenleme: 07.05.2023 14:31

Kızıltepe Sanayi Mahallesi’nde hayırsever Hüseyin Çelik’in kendisi ve eşi adına yaptırdığı merkezin açılış törenine Kaymakam Fatih Cıdıroğlu, İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Açılışta konuşan Kaymakam Cıdıroğlu, Çelik ailesine teşekkür etti. İş insanı Çelik’in burada daha önce cami, Kur-an Kursu, imam lojmanı yaptırdığını şimdi de aile sağlığı merkezi yaptırdığını belirten Cıdıroğlu, “Kızıltepe’miz, hem devletimizin yaptığı hem de böyle hayırsever vatandaşlarımızın yaptığı işlerle inşallah daha güzel yerlere gelecek. Burada doğup büyüyen hayırsever vatandaşlarımızın doğduğu topraklara yatırım yapması büyük gurur verici. Allah hayırseverimizden razı olsun” dedi.

İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz da merkezden yaklaşık 13 bin insanın hizmet alacağını söyledi.

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in okuduğu duanın ardından merkezin açılışı yapıldı. Açılışın ardından Kaymakam Cıdıroğlu, Çelik’e teşekkür plaketi verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.