Kahraman, gövde gösterisine dönüşen mitingde konuştu: “Hiç kimse Mardin halkının iradesine ipotek koyamaz”

Mardin bağımsız milletvekili adayı Mehmet Vejdi Kahraman, Artuklu ilçesinde gerçekleştirdiği halk ile buluşma mitingi ve ardından yapılan yürüyüşe coşkulu büyük bir kalabalık katıldı.

Kahraman, gövde gösterisine dönüşen mitingde konuştu: “Hiç kimse Mardin halkının iradesine ipotek koyamaz”
Yayınlama: 07.05.2023
Düzenleme: 09.05.2023 11:46

Mardin’den bağımsız milletvekili adayı olan Mehmet Vejdi Kahraman, 14 Mayıs tarihinde yapılacak Milletvekili genel seçimi çalışmaları kapsamında Artuklu ilçesinde miting ve yürüyüş gerçekleştirdi. Diyarbakır yolu üzerinde bulunan SKM önünde düzenlenen mitinge katılan büyük kalabalık konuşma öncesi verilen konser ile coştu.

Artuklu SKM önünde ellerinde Kahraman’ın fotoğrafının bulunduğu flamalar ile büyük bir tezahürat ile karşılanan Bağımsız aday Kahraman, yaptığı konuşmasında topluluğu selamladıktan sonra neden bağımsız aday olduğunu şu sözlerle ifade etti.

En zor dönemlerde ellerini taşın altına koymaktan kaçmadıklarını belirten Kahraman, “Sizlerin coşkusunu, desteğini, sevgisini ve dualarını aldıkça, bana gönül sarayınızdaki en güzel makamı verdiğinizi tüm kalbimle hissediyorum. Gönlünüzün tahtında yer almış olmak, dünyanın bütün geçici mevki, makam ve koltuklarında oturmaktan kat kat daha kıymetlidir. Çünkü insanın gönlüne parayla, pulla, zorla, baskıyla girilemez.  Öncelikle neden bağımsız aday olduğumu sizlere biraz açıklamak istiyorum. Bildiğiniz üzere daha önce iki dönem bu kadim şehrin belediye başkan adayı oldum. En zor dönemlerde elimizi taşın altına koymaktan kaçmadık. Tek beklentimiz halkımıza hizmet etme aşkıydı. Ama görüyoruz ki Mardin halkı hak ettiği şekilde temsil edilmiyor. Hep eksik, yarım ve kimsesiz kalıyor. Mardin halkı, küçük hesaplardan, partilerden, siyasi çekişmelerden, Ankara pazarlıklarından, çok daha büyük olduğu için Mehmet Vejdi Kahraman bugün bağımsız bir aday olarak sizinle beraber. Biliniz ki artık sadece elimiz değil, gövdemiz de taşın altındadır.”

“Hiç kimse Mardin halkının iradesine ipotek koyamaz”

Hiç kimsenin Mardin halkının iradesine ipotek koyamayacağının altını çizen Kahraman, “Bu halk bu topluluk bu kalabalık bugün şunu ispat etmiştir: Ne kadar baskı olursa olsun ne kadar dayatma olursa olsun bu halkın önünde hiç kimse duramaz. Hiç kimse Mardin halkının iradesine ipotek koyamaz. Bugün Mardin halkını hizaya getirmeye çalışanlar 14 Mayıs’tan sonra Mardin halkının karşısında hizaya geçecekler. Sizin karşınızda her zaman önümü iliklerken size haksızlık yapanlara karşı siper olacağım. Mardin’in sorunlarının elbette farkındayız. İşsizlik, elektrik, ötekileştirme, adam kayırma, hizmette adaletsizlik, keyfi uygulamalar ve benzeri bir sürü sorun var. Gerçekçi olmak lazım, bütün bu konuları tek başımıza çözemeyiz. Ancak; nasıl çözüleceği konusunda gerekli bilgi ve tecrübeye sahibiz. Ayrıca Mardin’in bütün yerel dinamikleriyle istişare halinde olup çözüme ulaşmak için gayret göstereceğiz. Ortak aklı meclise taşıyıp bu sorunların kaynağına ineceğiz.” İfadelerini kullandı.

Artık herkes bilsin ki Uyutulan değil uyandıran Mardin geliyor.

Konuşmasında 14 Mayıs’ın Mardin için milat olacağını söyleyen Kahraman, ”Mardin’de dengelerin nasıl değiştiğini, Mardin halkının artık uyutulan değil, uyandıran bir toplum olduğunu herkes görecek. Sandıklar açıldığında partilerin kazandığı vekil sayısı değil; dışlanan, ötekileştirilen, iradesi yok sayılan, unutulan Mardin halkının ortaya koyduğu büyük tepki konuşulacak.  Kim derdi ki Mardin Halkı sesini, varlığını, tepkisini Tüm Türkiye’ye duyuracak diye. İşte bu zaferimiz, Mardin dışındaki diğer illere de umut olup; keyfi karar verenlere bir uyarı olacaktır. Artık herkes bilsin ki Uyutulan değil uyandıran Mardin geliyor. Artık genel merkezlerden halkla dalga geçercesine, keyfi dayatılan adaylara mecbur değilsiniz. ” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Mardin bağımsız milletvekili adayı Mehmet Vejdi Kahraman mitinge katılanlar ile birlikte ‘kahraman Meclise’ sloganları eşliğinde SKM önünden 15 Temmuz Parkına kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.