Otomobil çetesine 6 ilde şafak baskını: 24 gözaltı

Mardin’inde aralarında bulunduğu 6 ilde ağır hasarlı otomobillerin motor şasi numaralarını, çalıntı veya hacizli otomobillere basarak piyasaya sürmeye çalışan şebekeye yapılan operasyonda 5’i kadın 24 şüpheli gözaltına aldı.

Otomobil çetesine 6 ilde şafak baskını: 24 gözaltı
Yayınlama: 09.05.2023

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, ağır hasarlı otomobillerin motor şasi numaralarını, çalıntı veya hacizli otomobillere basarak piyasaya sürmeye çalışan şebekeyi, 8 aylık teknik ve fiziki takibin ardından deşifre etti. Liderliğini çiftçi M.A.’nın (37) yaptığı öne sürülen şebekenin, Mersin’in Tarsus ilçesinde kurdukları atölyelerde şasi numarası değiştirme işlemi yaptığı belirlendi. Bu tespitler üzerine harekete geçen ekipler, 24 şüphelinin yakalanması için Adana merkezli Mardin, Şanlıurfa, Konya, Hatay ve Mersin’de belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonlarda M.A.’nın da aralarında bulunduğu 5’i kadın 24 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ise şasi numaraları değiştirilmiş piyasa değeri yaklaşık 30 milyon lira olan 71 otomobil ele geçirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.