Kızıltepe’deki Aydın Aşireti’nden CHP’ye katılım

Cumhuriyet Halk Partisi Mardin Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa’nın seçim çalışması devam ederken yapılan ikili ilişkiler sayesinde Kızıltepe’de tanınan Mala Şeyh Aydın Ailesi büyük bir katılımla Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçti.

Kızıltepe’deki Aydın Aşireti’nden CHP’ye katılım
Yayınlama: 12.05.2023

Özgürlük Meydanı’nda bulunan CHP Seçim Koordinasyon Merkezi önüne gelen Aydın ailesi ileri gelenleri ve fertlerine CHP rozetlerini CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçarslan ve Şükrü Karaboğa tarafından takıldı.

Burada kalabalığa bir konuşma yapan Karaboğa Aydın Ailesine teşekkür etti.

Karaboğa, “Bugün Kızıltepe’de kadim bir aşiretimiz Cumhuriyet Halk Partisi ailesine katıldı. İnsanlar dalga dalga bize doğru geliyorlar. Dostlarımız, akrabalarımız, seçmenlerimiz ve Mardin’de bizim liyakatimizi, projelerimizi ve dürüstlüğümüzü gören herkes bize katılıyor. Seçime iki gün kaldı. Biz iktidara geliyoruz. 15 Mayıs’ta herkes Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olduğunu görecek. Millet İttifakı’nın bu ülkeyi yönettiğini görecekler. Dalga dalga geliyor ve büyüyoruz. Biz halkımızdan liyakatimize oy vermelerini istiyoruz.” dedi.

“Biz bu ilin bütün sorunlarını biliyoruz”

Karaboğa sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz bu şehrin evlatlarıyız. Biz bu kadim Kızıltepe’nin çocuklarıyız. Biz buranın sokak ve köylerinde büyüdük. Tarlalarında büyüdük, meralarında hayvan otlattık. Biz bu ilin bütün sorunlarını biliyoruz. Bu ilçenin bütün sorunlarını biliyoruz. Bir haftadır esnaf ziyaretleri yapıyoruz. Bütün köylerimizi, bütün seçmenlerimizi ziyaret ediyoruz. Bu ilin neresinde ne eksik, ne noksanlık var biliyor ve bunlara vakıfız. Bunları çözme irademiz var. Bunları çözme liyakatimiz var. Bunlar parti programımızda var. Seçilip meclise gönderildiğimizde parti programımızın takipçisi olacağız. Bu ilin sorunlarını çözmek için mücadele edeceğiz. Eğitim, bilgi ve birikimimizle  yapacaklarımıza inanmanızı istiyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.