Mardin’de öğrencilere eğitim desteği başvuruları sürüyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin, üniversite öğrencisi olan ihtiyaç sahibi ailelere yapacağı 2023-2024 yılı eğitim desteğinin başvuruları devam ediyor.

Mardin’de öğrencilere eğitim desteği başvuruları sürüyor
Yayınlama: 23.09.2023

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Mardin’de ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere eğitim desteğinde bulunmak için başlatmış olduğu yardımlarına devam ediyor.

Yükseköğretim kurumlarından ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencisi olan ihtiyaç sahibi aileler, 2023-2024 eğitim öğretim desteğinden faydalanmak için başvuruda bulanabilecekler.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin internet adresi üzerinden alınan başvurularda şu ana kadar yaklaşık 10 bin aile destekten faydalanmak için başvuruda bulundu.

Değerlendirme yönteminin ise şu şekilde olacağı öğrenildi:

Eğitim desteği değerlendirme komisyonuyla karar bağlanacaktır. Eğitim desteği başvuru esnasında istenilen bilgi ve belgelerin eksiksiz olarak yüklenmesi gerekmektedir. Eksik veya yanlış bilgi ve belge yüklenmesi durumunda başvuru değerlendirmeye alınmayacak ve geri dönüş yapılmayacaktır. Eğitim desteği başvuruları ve evrak yüklemeleri web sayfası üzerinden yapılacaktır. Başvuru süresi sona erdikten sonra başvuru alınmayacaktır.  Tüm işlemler kişisel verilen korunması kanunu (KVKK) uygun olarak yürütülecektir. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.