Mardin’de 4 yıldır yapılamayan yolda çalışmalar başlatıldı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Tuncay Akkoyun’un talimatları doğrultusunda, Cevizpınar yolunda çalışmalar başlatıldı.

Mardin’de 4 yıldır yapılamayan yolda çalışmalar başlatıldı
Yayınlama: 27.09.2023

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından, 2020 yılının temmuz ayından 2023 yılının Eylül ayına kadar toplam 2 bin 145 kilometre sathi kaplama ve yaklaşık 300 kilometre de sıcak asfalt çalışması yapıldı. Şu an Mardin merkez başta olmak üzere ilçe ve kırsal mahallelerde yol çalışmalarında sona doğru gelinde. Son yıllarda yapılan çalışmalar ile Mardin’de yol sorunu kalmayacak dereceye gelerek 2024 yılında yapılacak 100 kilometrelik yol çalışması ile kent genelinde yol sorunu kalmayacak.

Vali Akkoyun’un talimatları doğrultusunda, birçok kırsal mahalleyi birbirine bağlayan ve 2019 yılından bugüne kadar çalışmaları başlatılamayan Cevizpınar Yolunda, bugün itibari ile çalışmalar başlatıldı.

Yaklaşık 7 kilometre uzunluğunda 6 metre genişliğindeki Cevizpınar Yolunda, söküm, alt zemin düzeltme, genişletme, mıcır serimi, sulama ve sıklaştırma çalışmalarının ardından 1. ve 2. sathi kaplama çalışmaları yapılacak. Cevizpınar yolunun bir an önce bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulması hedefleniyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Eroğlu, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede ile birlikte çalışmaları başlayan Cevizpınar yolunda incelemelerde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.