DEM Partinin Mardin Adayları Ahmet Türk ve Devrim Demir oldu

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi, ikna edilen Ahmet Türk’ün Mardin Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak tanıttı. Eş başkan adayı da Devrim Demir olurken Azad Yıldırım’ın hakkından feragat ettiği açıklandı.

DEM Partinin Mardin Adayları Ahmet Türk ve Devrim Demir oldu
Yayınlama: 21.01.2024
Düzenleme: 21.01.2024 21:07

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mardin’de Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adaylarını duyurmak için toplantı gerçekleştirdi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, yaptığı konuşmada, “Ön seçimlerin yapılması sürecine ve kent dinamiklerinin çağrılarına demokratik bir duyarlılıkla karşılık veren Azad Yıldırım, Gülizar İpek Bilek ve diğer tüm aday adayı arkadaşlarımıza tüm Mardin halkı adına teşekkür ediyoruz. Buna göre 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Ahmet Türk ve Devrim Demir arkadaşlarımızın Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkan adaylarımız olduğunu başta Mardin halkı olmak üzere tüm kamuoyuna duyuruyoruz.” dedi.

DEM Parti tarafından yapılan ön seçimde Mardin Belediye Başkanı adaylığı için ilk turda rakibine fark atmasına rağmen seçimlerin ikinci tura kalmasından sonra adaylıktan çekilen Ahmet Türk ikna edildi. Türk’ün aday olarak gösterilmesi kararlaştırıldı. Türk ile birlikte sanatçı Devrim Demir’in Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adaylıkları kesinleşti.

Türk ve Demir birer konuşma yaptıktan sonra program sona erdi.

DEM Partinin aday belirlemek için gerçekleştirdiği ön seçimlere, Mardin’de büyükşehir aday adayı olarak giren Ahmet Türk, ilk turda rakibine fark atmasına rağmen seçimlerin ikinci tura kalmasının ardından adaylıktan çekildiğini duyurmuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.