Kızıltepe’de hayırsever işadamı desteğiyle aşevi açıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Hayırsever iş adamının katkısı ile ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek dağıtmak amacıyla Kızıltepe Yetim Gönüllüleri Derneği öncülüğünde aşevi hizmet vermeye başladı.

Kızıltepe’de hayırsever işadamı desteğiyle aşevi açıldı
Yayınlama: 08.02.2024

Kızıltepe Yetim Gönüllüleri Derneği öncülüğünde başlatılan çalışmalar kapsamında Hayırsever iş adamı Emin Duyan’ın katkısı ile Kızıltepe ilçesinde ilk kez özel aşevi açıldı. İpek Mahallesinde faaliyete giren ve Kızıltepe Yetim Gönüllüleri Derneğinin organizasyonunda Pazar günü hariç haftanın 6 günü ihtiyaç sahibi 1.800 ailenin faydalanacağı aşevinde saat 16.00’dan itibaren 2 çeşit sıcak yemek dağıtılacak.

Hayırsever işadamı Emin Duyan tarafından açılan ve anne ile babasının adının verildiği Hacı Kazım- Hayriye Duyan Aşevi ile ilgili açıklamalarda bulunan Kızıltepe Yetim Gönüllüleri Derneği Başkanı Şimşek İpek, Ramazan ayına kadar aşevinin eksiklerini gidermeyi ve yemek çeşidini artırıp, daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmak için sayıyı yükseltmeyi hedeflediklerini belirterek, “Hayırseverimiz Hacı Emin Duyan vesilesiyle yetim gönüllüleri derneği öncülüğünde her hafta yaklaşık 2 bin ihtiyaç sahibi ailemizin faydalanacağı ipek mahallesinde ki aşevimizi açmış bulunmaktayız. Hayırseverimizden Allah razı olsun. Eksiklerimizi tamamlayıp Ramazan ayında yemek çeşidimizi ve sayıyı çoğaltmayı hedefliyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.