Mardin sınırında taşan dereye kapılan 3 kadın kurtarıldı, kayıp çocuk aranıyor

Mardin’in Kızıltepe ve Şanlıurfa’nın Ceylanpınar sınırında, karşıya geçmeye çalıştıkları sırada taşan dereye kapılan 3 kadın kurtarıldı. 13 yaşındaki bir çocuk ise kayboldu. AFAD ekipleri, kayıp çocuğu arama çalışmalarına başladı.

Mardin sınırında taşan dereye kapılan 3 kadın kurtarıldı, kayıp çocuk aranıyor
Yayınlama: 23.03.2024

Kızıltepe ve Ceylanpınar sınırında 4 kişi, bölgedeki Cırcıp Deresi’nden karşıya geçmek istedikleri sırada sular yükseldi. Mahsur kalan 4 kişi, çevreden yardım istedi. Bölgedeki kişilerin yardım için geldikleri sırada 4 kişi taşkına kapıldı.
Suya düşen Sadiye Kara (40), Emine Kara (30) ve Yasemin Çalışkan (18) vatandaşlarca kurtarılarak araçlarla Kızıltepe ve Ceylanpınar devlet hastanelerine kaldırıldı. 13 yaşındaki Davut Kara (13) ise bir süre sonra gözden kayboldu. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen AFAD ekipleri, arama çalışması başlattı.

Vatandaşların, kaybolan çocuğu bulmak için dere çevresinde arama yaptıkları belirtildi. Yaşananlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Öte yandan  Mardin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyeye ekipleri de arama çalışmalarına yardım etmek için bölgeye gitti. Çevre illerden dalgıç ekiplerin arama çalışmalarına katılacağı belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.