Kızıltepe’de elbirliğiyle desteklenen takım üst lige yükselme başarısı gösterdi

Mardin 1. Amatör liginde mücadele ederken başkanlık görevini iş adamı Lokman Aydemir’in devraldığı Kızıltepe 47 Spor, ilçede sağlanan kenetlenme ile yeni yönetimin ilk sezonunda BAL ligine çıkma başarısı gösterdi.

Kızıltepe’de elbirliğiyle desteklenen takım üst lige yükselme başarısı gösterdi
Yayınlama: 16.04.2024

Mardin 1. Amatör liginde şampiyonluk mücadelesi veren lider Kızıltepe 47 Spor, hafta sonu İstasyon Semt Sahası’nda karşılaştığı Yalımköy Spor müsabakasından 2-0 galip gelerek sezonun bitmesine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan edip BAL ligine çıkmayı garantiledi.

2023 yılında yönetim değişikliği yaşandığı kulüpte başkanlık görevini yürüten Fahrettin Işık, görevini iş adamı Lokman Aydemir’e devretmişti. Başkanlık görevini devraldıktan sonra Aydemir, güçlü bir yönetimle birlikte Kızıltepe’nin daha üst liglerde olması için yola çıktıklarını dile getirerek her kesimden destek beklediklerini çağrısında bulunmuştu.

Aydemir’in çağrısının ardından Yaşar Budak, Ferhat Karaboğa, Mehmet Ertaş, İbrahim Kasap, Cevat Ege, Zeki Zamur, Ali Bozdemir, Ahmet Tarçın, M.Sıddık Öner ve Levent Ölker gibi ilçenin iş insanları başarının sağlanması için ellerini taşın altına koyarak destek olmak amacıyla yeni yönetimde görev aldı.

Aydemir’in başkanlığındaki kulüp, yeni oluşumun ilk sezonunda ligde çıktığı 20 maçtan 16 galibiyet, 1 mağlubiyet ve 3 beraberlikle üst lige çıkmayı başardı.

Kulüp başkanı Aydemir yaptığı açıklamada, “Bir özlem var, bir hasret var. 25 yıllık bir amatör mahkumiyeti var. Allah’ın izniyle bizim şu anda ilk hedefimiz BAL ligi, ondan sonra da üçüncü lig. İnşallah, ben buna bütün kalbimle inanıyorum ve bütün yönetici arkadaşlarımız da buna inanıyor. Ben her zaman bunu söylemiştim zaten bu taraftar, yönetim ve futbolcular eğer ki biz birlikte hareket edersek çok büyük hedefler ulaşacağımızdan hiçbir şekilde kuşkum yok. Bütün Kızıltepeli futbol severlere de çok teşekkür ediyorum,” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.