Milletvekili Demirkaya’dan Kızıltepe’ye halk kütüphanesi müjdesi

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Kızıltepe’de yapılacak olan İlçe Kütüphenesi’nin 2020 yatırım yılı programına alındığını, yıl içerisinde inşa çalışmalarına başlanacak olan projenin çok kapsamlı olduğunu kaydetti.

Milletvekili Demirkaya’dan Kızıltepe’ye halk kütüphanesi müjdesi
Yayınlama: 22.02.2020
Düzenleme: 22.02.2020 13:12

AK Parti Mardin Milletvekilleri Cengiz Demirkaya ile Şeyhmus Dinçel, Kültür Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u ziyaret ederek, Turizm şehri Mardin’in hedefleri ve bu hedeflere ulaşılması konusunda yapılması gereken çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulundular.

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ziyarette taleplere cevap veremediği için geçtiğimiz yıl yıkılan ve yerine yeni bir kütüphane yapılması kararlaştırılan İlçe Halk Kütüphanesinin de gündeme geldiğini, Yeni Kütüphane Binası’nın 2020 yatırım yılı programına alındığını, bina yapımına yıl içerisinde başlanacağını söyledi. Demirkaya, “Milletvekilimiz Sayın Şeyhmus Dinçel ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde Kızıltepe ilçe halk kütüphanesinin projesi hazırlanarak 2020 yatırım programına alınmasını sağladık. İlçe Halk Kütüphanemizin yapımına bu yıl başlanacaktır. Kütüphanemiz; Çok yönlü yaşayan konseptinde yapılacak olup, yetişkin çocuk bölümleri, bilgisayar ve İnternet ve çok amaçlı salon ve konferans salonlarından oluşacaktır. Yatırım programına alınması için takibini yaparak bizleri bilgilendiren Mardin Kültür ve Turizm İl Müdürümüze, Bakanlık bürokratlarımıza ve Kültür ve Turizm Bakanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.