Duyan” ekonomik tedbirler rahat nefes aldıracak”

Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Nasır Duyan, Dünyayı ve ülkemizi corona virüsü, tüm dünyayı hem ekonomik hem de sağlık açısından etkilediğini söyledi.

Duyan” ekonomik tedbirler rahat nefes aldıracak”
Yayınlama: 20.03.2020

Corona Virüse karşı mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ekonomi paketini değerlendiren Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Nasır Duyan, Dünyayı ve ülkemizi corona virüsü, tüm dünyayı hem ekonomik hem de sağlık açısından etkilediğini söyledi.

Türkiye’nin corona virüse karşı yaptığı mücadeleyi ve aldığı kararları olumlu bulan Duyan,” Biz şuan en az etkilenen ülkeler arasındayız. Dolayısı ile önce sağlık diyoruz. Bu konuda hükümetimizin ve Sağlık bakanlığımızın çok iyi tedbirleri var, zamanında ve yerinde müdahalesi ile çok fazla yayılmasını engelledi”dedi

Halkın virüse karşı alınan tedbirlere karşı duyarlı kaldığını ifade eden Duyan, şöyle konuştu ”En büyük sorun sağlık ardından da ekonomidir. Dün Cumhurbaşkanımız ekonomi paketini açıkladı. Bu iş dünyasına olumlu yansıyacaktır. Özellikle sağlık söz konusu olduğu vakit başka hiçbir şey düşünülmüyor. Sağlıktan sonra ikinci sorun ekonomi ekonomide de sağlıkta ki gibi adımların aynısını attı. Özellikle iş dünyasında ki iş insanlarının bu süreçte ciddi oranda etkilenmişti. İstihdam düştü, üretim azaldı, ticarettin azaldığını basit bir örnek verecek olursak en yakın Ortadoğu ülkelerine araç bulmakta zorluk çekiyoruz. Araçların gidiş geliş süreleri uzadı bu ülkelere kimse korona virüsünden dolayı gitmek istemiyor. Dolayısı ile bu karar piyasayı rahatlatacak bir karar. Borçlu olan iş insanları için üç aylık bir öteleme özellikle banka kredileri SGK acil ödenmesi gereken bu borçların ertelenmesi ciddi anlamda piyasayı rahatlatacak nefes aldıracak 3 aylık süre az bir süre değil bu iş insanlarına olumlu yansıyacak iş dünyasının beklediği bir şeydi. Hayırlı olsun”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.