Mardin’de Corona denetimleri sürüyor

Corona virüs tedbirleri doğrultusunda çalışmalar sürürken, kent merkezine çıkan 65 yaş üstü yaşlılar, yetkililer tarafından uyarıldılar.

Mardin’de Corona denetimleri sürüyor
Yayınlama: 23.03.2020

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, şehir genelinde Corona virüs tedbirleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan yaşlılara getirilen sokağa çıkma sınırlamasına uymayanları uyardı.

Vatandaşların bir arada bulunmaması amacıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’ndaki banklar kaldırıldı ve piknik masalarına şerit çekilerek piknik yapılmaması uyarısında bulunuldu.

Ekipler, Corona virüsün yayılmasını engellemek amacıyla lokanta, kafe, pastane ve benzeri işyerlerinin oturma alanlarını kaldırmaları yönünde denetimlerine devam ederken, sadece paket ve gel-al servisi yapmaları yönünde uyarılar da bulundu.

Berber, kuaför ve güzellik salon ve merkezleri olarak faaliyet gösteren işletmelerin kapalı kalması ile ilgili tebligat yapıldı.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler ise, Corona virüs tedbirleri kapsamında tüm ilçelerde, tarihi mekanlar, kamu kurumları, iş yerleri, toplu taşıma araçları, ticari taksiler, eczaneler, okullar, iş yerleri ve vatandaşların yoğun olduğu yerlerde dezenfektan çalışmalarına devam ediyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.