Köylüler yabancılara ve seyyar satıcılara girişi yasakladı

Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Sakalar köyü, ölümcül koronavirüs tedbiri kapsamında, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşıp köylerine karantina gelmeden köyü tedbir amaçlı karantina altına aldı.

Köylüler yabancılara ve seyyar satıcılara girişi yasakladı
Yayınlama: 06.04.2020

Merkez Artuklu ilçesine bağlı kırsal Sakalar köyü korona virüs tedbirleri kapsamında köye yabancıların ve seyyar satıcılarını girmesini yasaklandı.

Köyü Muhtarlığı ve İhtiyar Heyeti tarafından alınan kararla köye seyyar satıcı başta olmak üzere yabancıların girişine izin verilmiyor. Yaklaşık 100 hanenin yaşadığı köyde kimse sokağa çıkmıyor. Köy halkı yapılan uyarılar ve alınan tedbirlere riayet ederek evinde kalıyor. Köylünün gıda başta olmak üzere diğer temel ihtiyaçları ise köy muhtarı Fahri Çapar tarafından gerçekleştiriliyor.

Muhtar Çapar, hane hane dolaşarak köylünün taleplerini dinleyip not alıyor. Sokağa çıkmayan köylüler misafir dahi kabul etmiyor.

Cami hoparlöründen ise devamlı anons yapılarak halkın salgına karşı tedbirli olması ve dışarıya çıkmaması sağlanıyor.

Köylerinde kendi karantinalarını kendileri aldıklarını söyleyen köy muhtarı Çapar, “Korona’ya karşı bu kararı biz kendimiz aldık. Bu virüs dolayısıyla tüm köy halkını uyardık, geneli de kurala uyuyor. Köylülerimizi corona virüs nedeniyle Mardin’e göndermiyoruz. Her türlü ihtiyaçlarında yardımcı oluyorum. Köylüme de bu kurala uyduğu için çok teşekkür ediyorum, bu virüsü millet olarak bir an önce atlatırız” dedi.

Köye dışarıdan girişlerin de yasak olduğunu dile getiren muhtar Çapar, “Köyümüzün karantinasını biz kendimiz aldık bütün muhtarlarımızın da bu duruma duyarlı olmasını istiyorum. Herkes evde kalsın sağlıklı yaşasın” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.