Mardin’de korona virüsü yenen çift alkışlarla taburcu edildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Korona virus teşhisi konulan ve hastaneye yatırılan çift, bir hafta süren tedavi sonucu iyileşerek alkışlar eşliğinde evlerine uğurlandı.

Mardin’de korona virüsü yenen çift alkışlarla taburcu edildi
Yayınlama: 11.04.2020
Düzenleme: 11.04.2020 23:34

Kızıltepe ilçesinde ikamet eden Süleyman Kılıç (64) ile eşi Tülay Kılıç (60) ateş, öksürük, sırt ağrısı, terleme, boğaz ağrısı, baş ağrısı ve halsizlik şikâyetleriyle Özel İpekyolu Hastanesine başvurdu.

Çifte yapılan korona virus test sonuçlarının “pozitif” çıkmasıyla beraber tedavi süreci başladı. Hastanede tedavi edilen çift, hastaneye yatışlarının yapılmasından tam bir hafta sonra iyileşerek taburcu oldu.

Hekimler, hemşireler ve diğer idari personel tarafından alkışlarla tedavi gördükleri bölümden izolasyon kurallarına uygun bir şekilde taburcu edilen karı-koca, büyük sevinç yaşadığı görüldü.

Adeta yeniden doğduklarını söyleyen çift, hekim ve hemşireler başta olmak üzere Hastane yönetimine teşekkür ettiler.

Özel İpekyolu Hastanesi Dahiliye uzmanı Dr. Haydar Boynukara hastaneden uğurlamadan önce çifte bazı tavsiyelerde bulundu.

Hastaların durumuyla ilgili bilgi veren Boynukara, “Çiftimiz 14 gün boyunca kendilerini izole etmeyi sürdürecek. Bu süre içinde hiçbir şekilde misafir kabul etmeyecek, bol su içecek ve bolca hareket edecekler. Herhangi bir şikayetleri durumda ise bize ulaşmalarını istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.