AK Parti Kızıltepe İlçe Başkanlığı için adaylık başvuru süreci başladı

Kızıltepe Ak Parti ilçe teşkilat başkanı Mehmet Aydın Yücedağ’ın görevinden istifa etmesiyle boşalan ilçe başkanlığına adaylık süreci başladı.

AK Parti Kızıltepe İlçe Başkanlığı için adaylık başvuru süreci başladı
Yayınlama: 05.01.2020

AK Parti Kızıltepe ve Midyat ilçe başkanlarının görevlerinden istifa etmelerinin ardından düzenlenecek 7. Olağan kongrede aday olmak isteyen aday adaylar için başvuru süreci başladı.

Ak Parti Mardin il Başkanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada Kızıltepe ile Midyat ilçe başkanlığı için adaylık sürecinin başladığı belirtilerek şu bilgilere yer verildi:

“Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkez tarafından yapılan istişareler sonucu başkanlıkları boşalan AK Parti Kızıltepe İlçe Başkanlığı ve AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı için adaylık başvuru süreci başlamış olup 07.01.2020 Salı günü saat 17.00’ye kadar devam edecektir. Başvuruda bulunmak isteyenlerin AK Parti Mardin İl Başkanlığı, İl Bilgi İşlem birimine müracaat etmesi gerekmektedir. Başvuruda bulunan adaylar için teşkilat içi temayül yoklaması gerçekleştirilecektir. Buna göre Midyat İlçe Başkanlığında gerçekleştirilecek olan oylama 08.01.2020 Çarşamba günü, Kızıltepe İlçe Başkanlığında gerçekleştirilecek oylama 09.01.2020 Perşembe günü icra edilecektir. Temayül yoklamasında ilçe ana kademe, ilçe kadın kolları ve ilçe gençlik kolları üyelerinin oy kullanmaları bekleniyor.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.