Bakan Albayrak duyurdu; Ayılık bin 170 lira maaş desteği sağlanacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “İşleri duran ya da azalan işletmelerimizde çalışan vatandaşlarımız için kısa çalışma ödeneğimiz devrede. Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan yahut bu sürede ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza da maaş desteği vereceğiz. Bu kapsamda aylık bin 170 lira maaş desteğini de sağlayacağız” dedi.

Bakan Albayrak duyurdu; Ayılık bin 170 lira maaş desteği sağlanacak
Yayınlama: 12.04.2020

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan veya ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza 3 ay, aylık bin 170 TL maaş desteği sağlanacak.” dedi.

Bireysel destek paketine 4 milyon 200 binden fazla vatandaşın başvurduğunu belirten Bakan Albayrak, 250 binden fazla vatandaşa bir buçuk milyar lira tahsisin gerçekleştiğini söyledi.

İş’e devam finansmanı için 66 bin 171 firmanın başvurduğunu, 34 bin 858’inin süreci sonuçlandığını hatırlatan Albayrak, bunun içinde 29 milyar 558 milyon lira tahsis edildiğini belirtti.

Kısa çalışma ödeneğine bugüne kadar 200 binden fazla firma, 2 milyondan fazla çalışan kapsamında başvuruda bulunulduğunu dile getiren Albayrak, 700 binin onaylandığını ifade etti.

Özel bankaların tavrının kendilerini üzdüğünü belirten Albayrak, “Kamu bankaları vatandaşın yanında dururken, özel bankaların takındığı tavır bizleri üzmektedir. Onları da sürece davet ediyorum. Kamu bankaları işletmelerin 20,5 milyar liralık, 795 bin vatandaşın da 40,6 milyar liralık kredi borcunu öteledi.” dedi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Sekvan dedi ki:

    Bu maaştan bende faydalanirmiyim