Kızıltepe Devlet Hastanesi Yeni Başhekiminden Vali Demirtaş’a ziyaret

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Kızıltepe Devlet Hastanesi başhekimlik görevine getirilen İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı Doktor Serdar Kalkan’ı kabul etti.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Yeni Başhekiminden Vali Demirtaş’a ziyaret
23.12.2021
A+
A-

Kızıltepe Devlet Hastanesi başhekimlik görevine 3 yıl aranın ardından 2019 yılında tekrar bu göreve getirilen Kardiyoloji Uzmanı Fethullah Kayan’nın sözleşmesinin sona ermesiyle boşalan başhekimlik görevine başhekim yardımcısı Dahiliye Uzmanı Doktor Serdar Kalkan getirildi.

Göreve getirilen başhekim Uzman Doktor Serdar Kalkan beraberindeki İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Saffet Yavuz ve tayini çıkan Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim yardımcısı doktor Çağdaş Derdiyok ile Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Vali Demirtaş, ziyaretleri için başhekim Başhekim Kalkan ve doktor Derdiyok teşekkür ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

Başhekim Kalkan Kimdir?

Mardin ili Kızıltepe İlçesinde doğdu. İlkokul orta ve liseyi Kızıltepe de okudu. Pratisyen Hekim olarak Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. İhtisasını Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde İç Hastalıkları (Dâhiliye) bölümünde tamamladı. Mardin Derik Devlet Hastanesinde İç Hastalıkları Uzmanı olarak atandı ve zorunlu hizmetini tamamladı. Mardin Derik Devlet Hastanesinde Hastane Yöneticiliği (Başhekimlik) yaptı. Daha sonra Mardin Park Özel Hastanesinde çalıştı. Mardin Kamu Hastaneleri İl Müdürlüğünde Yoğun Bakım Sorumluluğu görevi sonrasında Mardin Mazıdağı İlçe Hastanesinde Başhekimlik yaptı. Mardin İli Kamu Hastaneleri Kurumunda İdari İşler Başkanlığı yaptı. Mardin den İzmir Urla İlçe Hastanesine Atandı ve orada 2 yıl çalıştıktan sonra alt bölge ataması ile kendi isteği ile Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesine atandı. Hastanemizde Başhekim yardımcılığı görevini halen devam ettirmektedir.

İlgi Alanı: Onkoloji, Gastroenteroloji Yoğun Bakım

Bildiği Diller: İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.