DOLAR 8,44680.23%
EURO 9,9731-0.02%
ALTIN 484,61-0,28
BITCOIN 4090062,48%
Mardin
22°

AZ BULUTLU

13:04

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • HABERLER
  • HABERLER
  • HABERLER
  • HABERLER
  • HABERLER
  • HABERLER
Kızıltepe’de Çöp Konteynerleri ve Çöp Sıkıştırma Araçlarının dağıtımı gerçekleştirildi
  • Kızıltepe Gazetesi
  • Gündem
  • Kızıltepe’de Çöp Konteynerleri ve Çöp Sıkıştırma Araçlarının dağıtımı gerçekleştirildi

Kızıltepe’de Çöp Konteynerleri ve Çöp Sıkıştırma Araçlarının dağıtımı gerçekleştirildi

Kızıltepe Belediyesi ilçe merkezine dağıtılmak üzere 1000 adet 770 litreden oluşan çöp konteyneri ile 50 adet 3 bin litre yer üstü çöp konteynerinin dağıtımına başladı.

ABONE OL
10 Eylül 2021 10:00
Kızıltepe’de Çöp Konteynerleri ve Çöp Sıkıştırma Araçlarının dağıtımı gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
(300x250)

İlçede yaptığı çalışmalarla adından sık sık söz ettiren Kızıltepe Belediyesi, bünyesindeki birimlerle Kızıltepe’yi baştan inşa ediyor. Vatandaşların daha rahat, konforlu ve temiz bir Kızıltepe’de yaşamaları için yeni projeler, büyük yatırımlar ve küçük dokunuşlarla Kızıltepe ilmek ilmek işleniyor. Bugün ise Kızıltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe olarak gönderilen biri 13+1 metreküp, diğeri 7+1 metreküp olmak üzere 2 adet çöp sıkıştırma aracının teslimi gerçekleştirildi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, ilçenin daha temiz ve yaşanabilir hale gelmesi için çalıştıklarını söyledi.

Amaçlarının hem çevre sağlığını olumsuz etkileyen hususları ortadan kaldırmak hem de şehrin işlek caddelerinde çöp alımlarından kaynaklı trafiğin önüne geçebilmek olduğunu ifade eden Çam, ilçeyi temiz ve yaşanılmasından mutluluk duyulan bir yer haline getirme hedefiyle çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Kaymakam Çam, “Kızıltepe Belediyesi olarak bu sene içerisinde ilçemizde konteyner dağıtımını gerçekleştirdik ve bundan sonraki süreçlerde başta ana arteller olmak üzere şehrimizin en işlek caddelerinde normal çöp konteynerleri değil kapalı devre 3000 litrelik çöp konteynerleriyle vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız. Buradaki en önemli amacımız; hem çevre sağlığını olabildiğince olumsuz etkileyen hususları ortadan kaldırabilmek hem kokuyu ortadan kaldırabilmek hem de şehrin başta ana artelleri olmak üzere en işlek caddelerinde de çöp alımlarından kaynaklı trafiğin önüne geçebilmek. Bu çöp alımlarımızı gece 12’den sonra trafiğin en az olduğu zamanlar dilimi içerisinde arkadaşlarımız sabaha kadar gerçekleştirecekler. 50 adet kapalı devre çöp konteynerlerimiz demo amaçlı ana artellerde yer alacak. Eğer istediğimiz başarıyı elde edersek şehrimizde normal çöp konteynerlerinden ziyade, diğer caddelerinde ve sokaklarında da kapalı devre çöp konteyner sistemine geçeceğiz. Nihai hedefimiz; bu şehri daha yaşanılabilir, daha müreffeh, daha temiz ve yaşanılmasından mutluluk duyulan yer haline getirebilmek.”

Çam, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’a, AK Parti milletvekilleri Cengiz Demirkaya, Şeyhmus Dinçel ile emeği geçen tüm paydaşlara desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.