Kızıltepe’de korona virüsü yenen TIR şoföründen ‘evde kalın’ çağrısı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde tır şoförlüğü yapan Ferhat Bozan, İstanbul yolunda yakalandığı korona virüsü yenerek vatandaşlara evde kalma çağrısında bulundu.

Kızıltepe’de korona virüsü yenen TIR şoföründen ‘evde kalın’ çağrısı
Yayınlama: 14.04.2020
Düzenleme: 14.04.2020 15:22

Kızıltepe’de geçimini İran-İstanbul arasında yük taşımacılığından sağlayan 3 çocuk babası tır şoförü Ferhat Bozan, İstanbul’dan dönüş yolunda korona virüse yakalandı. Yük taşıdığı İstanbul dönüş yolunda ekleme ağrıları şikayetiyle hastaneye başvurdu. Hastanede teşhis konulmayan Bozan, ağrılarının artması ve başlayan yüksek ateş şikayetleriyle soluğu Özel Mardin Park Hastanesinde aldı. Hastanede yapılan korona virüs testi pozitif çıkan Bozan, hastaneye yatırıldı.

Hastanede tedavi altına alınırken durumu ağırlaşan ve yoğun bakım servisine alınan Bozan, 3 gün boyunca solunum cihazına bağlı yaşayarak, 10 gün yoğun bakım servisinde kaldı.

Zorlu yoğun bakım sürecini atlatarak normal servise alınan Bozan, yaşadığı zor süreci çektiği videoyla anlattı.

“Ben kefeni yırttım, lütfen evinizde kalın”


Kefeni yırttığını belirterek hasta yatağında, vatandaşlara evde kalma ricasında bulunan Bozan, “Mardin’de ikamet ediyorum. Uzun yol tır şoförüyüm. İstanbul’a yük yüklemeye gittim. Gelirken korona virüs hastalığı belirtileri oluştu. 4 hastaneye gittim benim hastalığımı bilmedi. Mardin’de özel bir hastaneye gittim. Hoca ‘korona virüse yakalandın’ dedi. Beni normal müşahede odasına yatırdı. Bir gün geçtikten sonra durumum çok kötü oldu beni yoğun bakıma aldılar. 3 gün yoğun bakımda kaldım kritik bir bölümden geçtim. 10 gün normal yoğun bakımda kaldım. Lütfen evinizde kalın. Evinizde kalmanızı istiyorum ve rica ediyorum. Ben gördüm hiç kimse görmesin. Ben kefeni yırttım tekrardan dünyaya geri geldiğimi söyleyebilirim. Çok zor, çok pis bir hastalıktır. Lütfen evinizde kalın. Bayram hocaya da teşekkürlerimi sunuyorum. Korona virüs hastalığından kendinizi koruyun. Lütfen evinizde kalın” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.