Kızıltepe’de otobüs duraklarına matematiği sevdirecek afişler asıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 5 ülke ve 140 okulda ortak olarak yürütülmekte olan  “Durakta Matematik” projesi kapsamında otobüs duraklarına matematiği keyifli kılan afişler asıldı.

Kızıltepe’de otobüs duraklarına matematiği sevdirecek afişler asıldı
Yayınlama: 20.12.2019

Türkiye, Azerbaycan, Arnavutluk, Romanya, Almanya, Suudi Arabistan ve Ürdün’de toplam 160 okulda ortak olarak yürütülmekte olan ve matematiği kasvetli durumdan çıkartmak amacıyla hayata geçirilen ”Durakta Matematik Projesi” kapsamında Kızıltepe Dicle İlkokulu öğretmeni Funda Topçu öncülüğünde, şehrimizin işlek caddelerinde duraklara afişleri asıldı.

Kaymakam ve Başkan Vekili Hüseyin Çam, projesinin ilk durağının açılışını öğrencilerle birlikte yaptı. “Durakta Matematik Projesinin”açılış kurdelesini keserek projenin açılışını yapap Çam, “Durakta Matematik” projesini uygulayan Kızıltepe Dicle İlkokulu, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek, “Projenin amacı, matematiği daha ilgi çekici hale getirip, ön yargıları kırmak ve öğrencilerin severek eğlenerek matematiği öğrenmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

“Durakta Matematik” projesinin eğitim camiasında çok beğenildiğinin altını çizen Çam, projenin matematiğin öğrencilere öğretilmesi noktasında farkındalık oluşturduğunu belirterek projeye katkıları sebebiyle Kızıltepe Dicle İlkokulu çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan ise, “e-Twinning onayı alarak uluslararası bir projeye dönüşen “Durakta Matematik” projesi ülkemizin dört bir tarafında hayata geçti. Proje kapsamında ilçe merkezideki otobüs duraklarına herkesin kolayca öğrenmesi için karikatürlü ve resimli matematik işlemlerinin yer aldığı afişler asıldı. Böylece matematiği “fobi” olmaktan çıkarmaya dönük bir adım daha atılmış oluyor. Projeye katkıları sebebiyle Kızıltepe Dicle İlkokulu idareci ve öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Projenin tanıtım ve açılışına Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, Şube Müdürleri Hüseyin Mete, Mehmet Akdağ ve Muhsin Cesur, Dicle İlkokulunun Müdürü Rıdvan Bilgiç, Okul Müdür yardımcıları, Sınıf Öğretmeni Funda Topçu, Diğer bir çok Okul Müdürü ve öğrenciler katıldı.

Bu proje kapsamında Kızıltepe ve Artuklu İlçelerinde toplam 30 durağa matematiği eğlenceli kılan afişler asıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.