Mardin Büyükşehir Belediyesi seçim sonuçları, Mardin seçim sonuçları, Mardin seçimi kim kazandı

Mardin merkez, ilçe, köy ve beldelerde toplam 553 bin 170 seçmen, 2 bin 40 sandıkta oy kullanması beklenirken Mardin Büyükşehir Belediyesi seçim sonuçları, Mardin seçim sonuçları, Mardin seçimi kim kazandı? Sorunlarını cevabı büyük merak konusu oldu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi seçim sonuçları, Mardin seçim sonuçları, Mardin seçimi kim kazandı
Yayınlama: 31.03.2024

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için Mardin merkez, ilçe, köy ve beldelerde toplam 553 bin 170 seçmen, 2 bin 40 sandıkta oy kullanacak. Mardin Büyükşehir Belediyesi başkanlığı kimin kazanacağı ise sonucu merak ediliyor.

Katılım oranının düşük olduğu Mardin’de Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) zaferini ilan etti. Saat: 23.00 itibariyle sandıkların yüzde 70’i açılırken, DEM Parti Adayı Ahmet Türk ve eş başkanı görevini yürütecek olan Devrim Demir’in kazanması resmi olmayan sonuçlara göre kesinleşti.

Ahmet Türk ve Devrim Demir yüzde 58 ile yarışı önde götürürken, AK Parti Adayı Abdullah Erin yüzde 29, Yeniden Refah Partisi adayı İbrahim Atmaca yüzde 4, Hüda Par adayı İsmail Çevik ise yüzde 3 civarında yarışı götürüyor.

Ahmet Türk’ün 2024 yerel seçimlerinde de büyükşehir belediye başkanlığını kazanması ile Mardin’de 3. kez belediye başkanlığını kazanmış oldu. 

Mardin Büyükşehir Belediyesi seçim sonuçları, 2024 Mardin seçim sonuçları, Mardin seçimi kim kazandı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.