Mardin Cumhuriyet Başsavcısı değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) kararnamesiyle, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan atandı. Kararnameyle, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı değişti
Yayınlama: 17.06.2020

HSK Kararnamesi ile adli yargıda 4 bin 261, idari yargıda 465 hakim ve savcı ile 18 ilin başsavcısının görev yeri değişti.

HSK Birinci Dairesi, adli ve idari yargıda 2020 Ana Kararnamesi çalışmalarını tamamladı. Kararnameyle adli yargıda 4 bin 261, idari yargıda 465 hakim ve savcı ile 18 Cumhuriyet başsavcısının görev yeri değiştirildi.

Adalet Bakanı Gül: hayırlı olmasını temenni ediyorum

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hakimler ve Savcılar Kurulunun, Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesi ile yeni görev yerlerine atanan hakim ve savcılara başarılar diliyor, kararnamenin yargı camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) kararnamesiyle, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan atandı. Kararnameyle, 18 ilin Cumhuriyet başsavcısının yerinin değiştiği kararnamede; İki yıla aşkın süredir Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde Ahmet Bektaş, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.