Mardin halkına ‘hırsız ve haysiyetsiz’ diye hakaret etti, Baro harekete geçti

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü, Osmanlı Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Mardin halkına hakaret ederek, “Mardin’de kaçak elektriği kullanan köpekleri vatandaşlıktan çıkarınız. Bunlar hırsız ve haysiyetsiz” dedi.

Mardin halkına ‘hırsız ve haysiyetsiz’ diye hakaret etti, Baro harekete geçti
Yayınlama: 13.05.2024

X platformu üzerinden paylaşımda bulunan Prof. Dr. Ahmet Akgündüz hakkında açıklama yapan Mardin Barosu, suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Mardin halkına yönelik çirkin itham ve sözlerini kabul edilemeyeceğini bildiren Mardin Barosu açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“X sosyal medya platformu üzerinden @ahmetakgunduz isimli bir kullanıcı ‘Mardin’de kaçak elektriği kullanan köpekleri vatandaşlıktan çıkarınız. Bunlar hırsız ve haysiyetsiz..’ şeklinde paylaşımda bulunmuştur. Mardin binlerce yıldır birçok dilin, dinin, kültürün, milletin birlikte barış içinde yaşadığı medeniyetin beşiği olan bir kenttir. Bu anlamıyla Mardin halkı sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok merkezinde farklılığın birlikteliği konusunda model bir halktır. Mardin Barosu olarak her ne suretle olursa olsun hiç kimsenin Mardin halkına yönelik çirkin itham ve sözlerini kabul etmeyeceğimizi ve bizleri hedef alan her saldırının karşısında Mardin halkıyla birlikte olacağımızı herkes bilmelidir. Mardin halkını hedef alan bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

Gelen tepkileri üzerine paylaşımını silen Akgündüz, ikinci paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Hayret. Turkiyede hırsızlara sahip çıkanlar çoğalmış…”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.