Milletvekili Dinçel’e ikinci dönem için de üst düzey görev verildi

AK Parti Grup Yönetimi ile TBMM Başkanlık Divanı’nda AK Parti’yi temsil edecek üyeler seçildi. AK Parti TBMM Grubu, Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş başkanlığında basına kapalı olarak toplandı. Toplantıda Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel’in ikinci dönem için de katip üyeliğe devam etmesi kararlaştırıldı.

Milletvekili Dinçel’e ikinci dönem için de üst düzey görev verildi
Yayınlama: 01.07.2020

Toplantıda, 27. Dönem 2. Devre Grup organları ile TBMM Başkanlık Divanında görev yapacak üyeler belirlendi.

Buna göre, Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Meclis Başkanvekili olarak devam edecek. Ankara Milletvekili Naci Bostancı Grup Başkanı olarak belirlenirken, Grup Başkanvekilliklerine İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Tokat Milletvekili Özlem Zengin ile Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu yeniden seçildi.

Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel’in katip üyeliğine ve Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan’ın da TBMM İdare Amirliğine devam etmesi kararlaştırıldı. Meclis İdare Amirliği’nde ise İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve Ankara Milletvekili Orhan Yegin’in yerine, İzmir Milletvekili Alpay Özalan ile Gaziantep Milletvekili Ali Şahin getirildi.

Bu adayları gösteren liste, TBMM Genel Kurulunca işaret oyuyla oylanarak, seçim tamamlandı. TBMM başkanvekillikleri, katip üyelikleri ve idare amirlikleri için bir yasama döneminde iki seçim yapılıyor. İlk seçilenlerin görev süresi 2, ikinci devre için seçilenlerin görev süresi 3 yıl oluyor.

Dinçer’den teşekkür mesajı

Katip üyeliğe ikinci kez seçilen AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel de “Bu göreve bizi layık gören başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, grup başkanvekilimize ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.